پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران:

تولید گوشت عشایر با سه هزار میلیارد تومان تسهیلات به 200 هزارتن رسید

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: با پرداخت سه هزار میلیارد تومان تسهیلات، اکنون رکورد تولید گوشت قرمز توسط عشایر به 200 هزارتن در سال رسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، شاهپور علائی‌مقدم رئیس سازمان امور عشایر ایران در سفر به قم با حجت الاسلام والمسلمین سید مجتبی میردامادی مدرس حوزه علمیه قم و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران دیدار کرد.

رئیس سازمان امور عشایر ایران در این دیدار گفت: برای اینکه به جامعه ای خدمت کنیم باید ظرفیت قانونی ایجاد کنیم و در برنامه ششم با ظرفیت های قانونی ایجاد شده طلیعه خوبی برای ارتقا رفاه و معیشت عشایر فراهم شد.

علائی‌مقدم با بیان اینکه بهره وری عشایر در تولید منحصر بفرد است و در هیچ صنفی اینگونه نیست، گفت: عشایر در اقتصاد مقاومتی بسیار تاثیرگذارند و هر یک نفر عشایر با استراتژدی کوچ و ییلاق و قشلاق، گوشت قرمز ۱۶ ایرانی را تامین می کند.

رئیس سازمان امور عشایر ایران ابراز داشت: خیلی ها معتقدند عشایر باید یکجانشین شوند اما عشایر با استفاده از همین شیوه زندگی تولید می کنند و کمترین آسیب را به طبیعت می زنند.

وی بیان داشت: در چند سال گذشته سه هزار میلیارد تومان تسهیلات به عشایر پرداخت شد و اکنون رکورد تولید گوشت قرمز توسط عشایر به 200 هزارتن در سال رسیده است.

علائی مقدم با اشاره به اینکه عشایر در جبهه و جنگ حضور پرشوریی داشتند و ده هزار شهید تقدیم انقلاب کرده اند، گفت: سازمان امور عشایر به عنوان یک وزارت کشور همه موضوعات زیربنایی و توسعه ای، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و... در مناطق عشایری را رسیدگی و پیگیری می کند.

وی با بیان اینکه در تعامل با مجلس شورای اسلامی کارهای خوبی برای عشایر انجام داده ایم، افزود: بودجه سازمان که در سال 1395 حدود 40 میلیارد تومان بود امسال به سه هزار میلیارد تومان رسیده که حاصل تعامل با نمایندگان مجلس است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران ادامه داد: در سال ۹۵ ظرفیت قانونی برای عشایر وجود نداشت اما با تعامل با مجلس در برنامه ششم برای عشایر ظرفیت سازی کردیم و ۱۷ بار نام عشایر در این برنامه آورده شد.

  • تاریخ درج خبر : جمعه ٢٥ تير ١٤٠٠ - ١٧:٤٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: