پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


افزایش پوشش دیجیتال برای عشایر خراسان جنوبی

بهره برداری از 3 ایستگاه رادیویی و تلوزیونی در مناطق عشایری خراسان جنوبی

سه ایستگاه رادیویی و تلویزیونی دریافت دیجیتال در مناطق عشایری خراسان جنوبی به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان جنوبی، سه ایستگاه رادیویی و تلویزیونی دریافت و پخش اطلاعات صوتی و تصویری دیجیتال در مناطق عشایری خراسان جنوبی به بهره برداری رسید.

مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی در مراسم بهره برداری از این سه ایستگاه رادیویی، تلویزیونی گفت: با راه اندازی این ایستگاه ها، تعداد ایستگاه‌های دیجیتال استان به ۱۶۸ و سطح پوشش دیجیتال در استان نیز به ۹۷ درصد و در شهرستان نهبندان به ۹۵ درصد افزایش پیدا کرد.

علیرضا آینه دار افزود: برای راه اندازی این ایستگاه ها در محلات عشایری چاه شولک و شند ملکی نهبندان و روستای خارستان در بخش درح سربیشه۶۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه مردم شیعه و اهل سنت ساکن در این مناطق عشایری از هیچگونه پوشش رادیویی و تلویزیونی برخوردار نبودند، گفت: با راه اندازی این ایستگاه ها، ۱۲۲ نفر در محلات عشایری چاه شولک، ۶۲ نفر در شند ملکی و ۸۰ نفر در خارستان امواج دیجیتال را دریافت می کنند.

مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی گفت: در بازنگری سند توسعه نهبندان، برای ارتقاء ایستگاه‌های دیجیتال و HD نهبندان، اعتبارسنجی شده تا پوشش دیجیتال در این مناطق را به ۱۰۰ درصد برسانیم.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٠ آبان ١٤٠٠ - ١١:٢٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: