پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی خبر داد؛

توزیع 1000 پنل تولید برق خورشیدی در بین عشایر خراسان جنوبی

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی از توزیع 1000 دستگاه پنل تولید برق خورشیدی در مناطق عشایری این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان جنوبی، مهدی عصمتی پور در مراسم تحویل پنل های خورشیدی در یکی از مناطق عشایری استان، گفت: از زمان اجرای این طرح تاکنون حدود 1000 دستگاه پنل خورشیدی تحویل عشایر استان شده است.

وی افزود: در فاز نخست این طرح 1200 دستگاه پنل تولید برق خورشیدی قابل حمل به خانوارهای عشایری استان  اختصاص داده شده و تاکنون نزذیم به 1000 دستگاه تحویل عشایر شده و با اجرای کامل فاز نخست 1200 خانوار عشایری استان از نعمت برق بهره مند می شوند.

عصمتی پور گفت: هزینه تامین این تعداد پنل خورشیدی یازده میلیارد و ۷۷۲ میلیون تومان می باشد که یک میلیارد و ۱۷۷ میلیون تومان، معادل ۱۰ درصد آن، آورده نقدی خانوارهای عشایری و ده میلیارد و 600 میلیون تومان آن نیز توسط شرکت توزیع برق استان پرداخت شده است.

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی ارزش هر سامانه خورشیدی را 9 میلیون 800 هزار تومان اعلام کرد و گفت: پنل‌های خورشیدی نقش مهمی در رفاه عشایر دارند و عشایر با استفاده از این پنل‌ها می‌توانند موبایل‌، رادیو و سایر وسایل برقی کم‌ مصرف و همچنین روشنایی محیطی خود را تامین نمایند.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٠ شهريور ١٤٠٠ - ١٠:١٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: