پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


معاون سازمان امور عشایر ایران:

تعاونی های عشایری یک بنگاه اقتصادی هستند

معاون سازمان امور عشایر ایران گفت: تعاونی های عشایری یک بنگاه اقتصادی هستند و نظارت بر آنها توسط دفتر امور تعاونی ها صورت می گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، مراسم تودیع و معارفه مدیرکل پیشین و سرپرست جدید دفتر امور تعاونی ها و نظام بهره برداری سازمان امور عشایر ایران در دفتر معاون توسعه و امور زیربنایی این سازمان برگزار شد.

معاون توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر ایران در این مراسم اظهار داشت: تعاونی های عشایری یک بنگاه اقتصادی هستند و حمایت، هدایت و نظارت بر این تعاونی ها توسط دفتر امور تعاونی ها و نظام بهره داری انجام می گیرد.

مهدی میزبان با اشاره به اینکه دفتر امور تعاونی ها بیشترین ارتباط را با تعاونی ها عشایری دارد، افزود: یکی از مهمترین بخش های فعالیت این دفتر نظارت بر اتحادیه ها و تعاونی های عشایری کشور و حسابرسی آنها است.

وی با قدردانی از زحمات "سیدعزت الله حسینی" مدیرکل پیشین دفتر امور تعاونی ها و نظام بهره برداری، اظهار امیدواری کرد با قبول مسئولیت توسط "رضا بیات" که از نیروهای با سابقه سازمان است فعالیت های دفتر امور تعاونی ها موفق تر از گذشته انجام شود.

 

تعاونی های عشایری باید تقویت شوند

مدیر حوزه ریاست سازمان امور عشایر ایران نیز در این مراسم در سخنانی گفت: تعاونی های عشایری باید حمایت و تقویت شوند تا بتوانند خدمات بیشتری ارائه دهند و عشایر سهم بیشتری از سود تولیدات خود را ببرند.

نگهدار اسکندری بیان داشت: بیشترین امید عشایر به همین تعاونی های عشایری است که به عنوان بازوی توانمند سازمان تسهیلات و کالاهای مورد نیاز عشایر از جمله آرد و سوخت مورد نیاز آنان را تامین و توزیع می کنند.

وی با بیان اینکه دفتر امور تعاونی ها یکی از واحدهای مهم است که وظیفه نظارت، حمایت و هدایت تعاونی های عشایری را برعهده دارد، تاکید کرد: پیش از اینکه نظارت از بیرون توسط دستگاه های نظارتی بر روی اتحادیه ها و تعاونی های عشایری صورت گیرد باید این نظارت از طریق دفتر امور تعاونی ها انجام شود.

اسکندری پالایش دفترچه های عشایری و صدور کارت شناسایی برای عشایر و کارت تردد دام را از اولویت هایی عنوان کرد که باید با جدیت از طریق دفتر امورتعاونی ها پیگیری و انجام شود.

در پایان این مراسم حکم "رضا بیات" به عنوان سرپرست امور تعاونی ها و نظام بهره برداری سازمان امور عشایر ایران به وی ابلاغ و از زحمات "سیدعزت الله حسینی" مدیرکل پیشین این دفتر قدردانی و تقدیر به عمل آمد.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢ شهريور ١٤٠٠ - ٢٠:٢٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: