پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیر امور عشایر تهران خبر داد:

پلاک کوبی ۲۳۰ هزار راس دام عشایر تهران

مدیر امور عشایر تهران گفت: از اردیبهشت ماه سال جاری تاکنون ۲۳۰ هزار راس دام عشایر این استان پلاک کوبی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر استان تهران، فرشید ذبیحی با اعبلام این خبر افزود: عشایر استان تهران ۷۰۰ هزار راس دام سبک دارند که حدود ۳۰ درصد این دام ها پلاک کوبی شده است.

وی با اشاره به اینکه هزینه پلاک کوبی دام ۴۲۰۰ تومان است، گفت: پلاک کوبی همان شناسنامه دام است که با پلاک کوبی از خروج دام به صورت غیر قانونی جلوگیری می شود.

ذبیحی به مزایای اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: اجرای پلاک کوبی علاوه بر دریافت آخرین آمار واحد دامی برای برنامه ریزی تامین علوفه نسبت به رصد بیماری و حمل ونقل دام کمک می کند.

وی در خصوص اینکه چرا برخی از عشایر تمایلی به پلاک کوبی دام نشان نداده اند، گفت: علت عدم تمایل به پلاک کوبی دام ناآشنایی از مزایای آن است که برای سال آینده برنامه هایی برای آشنایی عشایر با مزایای پلاک کوبی دام درنظر گرفته شده است.

 

صدور کارت تردد دام برای 1000 نفر از عشایر تهران

مدیر امور عشایر استان تهران در خصوص طرح اجرای صدور کارت تردد عشایر در استان تهران نیز گفت: این طرح با جدیت در حال انجام است و در حال حاضر برای حدود یک هزار نفر از سرپرستان خانوار عشایری کارت صادر شده است.

وی از جامعه عشایری استان تهران خواست نسبت به دریافت کارت تردد و پلاک کوبی دام خود هر چه سریعتر اقدام کنند چرا که در آینده نزدیک هر گونه ارائه خدمات به عشایر تنها از طریق میزان دام پلاک کوبی شده و ارائه کارت تردد دام که همان کارت شناسایی عشایر است، اقدام می شود.

ذبیحی با بیان اینکه این طرح ها به منظور به روز رسانی بانک اطلاعاتی خانوار عشایری برای ارائه خدمات بهتر انجام می شود، افزود: وی یادآور شد: طرح های صدور کارت شناسایی عشایر و پلاک کوبی دام های عشایر در مناطق عشایری استان تهران با جدیت در حال اجرا است و تلاش می کنیم تا پایان امسال انجام شود.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢٢ شهريور ١٤٠٠ - ٠٩:٣٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: