نسخه چاپی


مدیر امور عشایر استان بوشهر خبر داد:

توزیع 930 تن نهاده دامی بین دامداران عشایری بوشهر

مدیر امور عشایر استان بوشهر گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 930 تن نهاده دامی بین دامداران عشایری این استان توزیع شده که از این میزان 110 تن آن کنسانتره می باشد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر استان بوشهر، عبدالمحمد امینی زاده با بیان این مطلب افزود: با توجه به تلاش های صورت گرفته در راستای ترویج مصرف کنسانتره برای تعلیف دام عشایر، در سالجاری میزان استفاده از کنسانتره نسبت به سال گذشته 90 درصد افزایش یافته و مورد استقبال چشم گیر دامداران عشایری استان قرار گرفته است.

وی یا اشاره به اینکه استان بوشهر دارای یک اتحادیه عشایری در مرکز استان و 8 شرکت تعاونی عشایری فعال در شهرستان ها می باشد، گفت: اتحادیه عشایری استان هر ساله قبل از ورود عشایر به مناطق قشلاقی بوشهر علوفه مورد نیاز دام آنان را خریداری و ذخیره می کند.

امینی زاده اضافه کرد: هر سال تعداد 7 فروشگاه زیر مجموعه اتحادیه عشایری بوشهر برای رفاه حال عشایر کوچرو در مناطق ییلاقی عشایر استان بوشهر واقع در استان های فارس و اصفهان (1خرداد تا 30 مهر) مستقر و به عشایر استان خدمات رسانی می کنند. 

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٨ آذر ١٣٩٨ - ١١:٢٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: