نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران اعلام کرد:

سازمان امور عشایر از ایده هایی که به بهره وری دام کمک کند حمایت می کند

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: این سازمان از ایده ها و طرح هایی که به بهبود و بهره وری دام در مناطق عشایری کمک کنند حمایت می کند.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر فارس، کرمعلی قندالی در سفر به استان فارس و در نشست شورای هماهنگی امور عشایر این استان اظهار داشت: بیش از 70 درصد معاش عشایر کشور به دام وابسته است بنابراین حوزه دام و دامداری برای ما بسیار با اهمیت است.

وی گفت: از ایده ها و طرح هایی که به بهبود و بهره وری دام در مناطق عشایری کمک می کنند حمایت می کنیم.

قندالی با اشاره به آبرسانی سیار در مناطق عشایری، یادآور شد: در دو سال اخیر تعداد 90 دستگاه کامیون تانکردار آبرسان به ناوگان آبرسانی عشایری کشور اضافه شده است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با قدردانی از زحمات کارکنان امور عشایر فارس در خدمت رسانی به عشایر، گفت: امور عشایر استان فارس دارای ظرفیت های بالایی در حوزه های مدیریتی و تشکل های عشایری است.

بر اساس این گزارش، رئیس سازمان امور عشایر ایران همچنین در سفر دو روزه خود به فارس با رئیس برنامه و بودجه استان، امام جمعه شهرستان ممسنی، نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس دیدار و در خصوص مسائل و مشکلات عشایر استان گفتگو و تبادل نظر کرد.

 


 

وی همچنین با عشایر منطقه "بشار جان" شهرستان ممسنی دیدار و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات عشایر آنان قرار گرفت. در این دیدار چند نفر از معتمدین عشایر پاره ای از مشکلات عشایر منطقه از جمله در حوزه های تامین آب شرب و راه های دسترسی را بیان و خواستار رسیدگی به آن شدند.

قندالی همچنین از میدان عرضه دام ممسنی که برای خرید و فروش دام سبک عشایر و با مشارکت 6 تعاونی عشایری این شهرستان و اتحادیه عشایری سیار استان فارس راه اندازی شده، بازدید کرد. راه اندازی این میدان عرضه دام برای 7 نفر بصورت مستقیم و برای 500 نفر بصورت غیر مستقیم ایجاد اشتغال کرده و در آن سالیانه بطور متوسط 130 هزار راس دام سبک عشایر خرید و فروش می شود.

بازدید از اداره امور عشایر و نانوایی پخت نان محلی تحت پوشش صندوق خرد زنان عشایری ممسنی از دیگر برنامه های رئیس سازمان امور عشایر بود. شهرستان ممسنی دارای 5 صندوق خرد زنان عشایری فعال  است که در زمینه های فرآوری و بسته بندی عسل، روغن محلی، گیاهان دارویی، پرورش مرغ بومی و پخت نان محلی فعالیت دارند و بیش از 80 نفر از بانوان عشایری شهرستان در این صندوق ها عضو هستند.

بازدید از پروژه سطح صیقلی و آب انبار واقع در منطقه عشایری دشت درا ماهور در شهرستان ممسنی یکی دیگر از برنامه های رئیس سازمان امور عشایر و هیئت همراه بود. این سطح صیقلی به مساحت یک هکتار و آب انبار با حجم ذخیره 1000 متر مکعب یکی از پروژه های تامین آب پایدار برای عشایر ممسنی است که به منظور نزدیک رسانی و تامین منبع برداشت تانکرهای آبرسان، احداث شده است.

 


 

  • تاریخ درج خبر : جمعه ١٥ آذر ١٣٩٨ - ١١:٥٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: