نسخه چاپی


نمایند مردم دشتستان در مجلس:

حمایت از عشایر مصداق­ "جهش تولید" است

نمایند مردم دشتستان در مجلس با بیان اینکه یکی از مصداق­ های رسیدن به "جهش تولید" حمایت از جامعه عشایری است. گفت: عشایر قشر تولید کننده ­ای هستند که آنچه را کشور نیاز دارد تولید می کنند تا نیازی به خارج از کشور نداشته باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، ابراهیم رضایی با حضور در سازمان امور عشایر و دیدار با رئیس سازمان با اشاره به اینکه در دشتستان بخش اعظمی از مبارزه با استعمار توسط عشایر اتفاق افتاده، اظهار داشت: جامعه عشایری هویت و ماهیت کشور هستند و همه جا باید آنان را به عنوان تاریخ و فرهنگ کشور معرفی کنیم.

وی با اشاره به جمعیت 30 هزار نفری عشایری دشتستان، افزود: بیش از 70 درصد عشایر استان بوشهر در دشتستان استقرار دارند که از زحمتکش ­ترین و پرکارترین و در عین­ حال کم توقع ترین مردم هستند.

رضایی با تاکید بر کوتاه کردن دست واسطه ها از تولیدات عشایر، گفت: محصولات تولیدی عشایر باید از تولید به مصرف برسد تا سود و دسترنج آنان را دلال­ها نبرند.

وی با اشاره به مشکلات عشایر دشتستان، اظهار داشت: تامین آب، اختلافات مرتعی، بهداشت و درمان، تامین سوخت، تامین دارو و واکسن برای دام، آموزش و پرورش و مدرسه که در این شرایط کرونایی دانش آموزان عشایری دچار عقب افتادگی هایی شده اند را از جمله مشکلات عشایر حوزه انتخابیه خود عنوان کرد که عشایر درخواست رسیدگی به آنها را دارند.

نمایند مردم دشتستان در مجلس با تاکید بر ضرورت صدور کارت شناسایی برای عشایر با مواجه با ماموران نیروی انتظامی و منابع طبیعی، از خدمات سازمان امور عشایر به جامعه عشایری به عنوان سالم ترین اقشار کشور که روزی حلال در می آورند، قدردانی کرد.

  • تاریخ درج خبر : پنج شنبه ٢ مرداد ١٣٩٩ - ٠٧:٥٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: