پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


با دستور وزیر نیرو

توزیع مولدهای خورشیدی در مناطق عشایری فارس آغاز شد

با دستور وزیر نیرو توزیع مرحله اول مولدهای تولید برق خورشیدی قابل حمل در مناطق عشایری فارس آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر فارس، آیین آغاز توزیع مرحله اول مولدهای قابل حمل تولید برق خورشیدی در مناطق عشایری فارس روز سه شنبه 20 اردیبهشت ماه با دستور وزیر نیرو از طریق ویدئوکنفرانس برگزار شد.

در این مراسم که رئیس سازمان امور عشایر ایران نیز حضور داشت، تعداد دوهزار و 775 پنل خورشیدی با اعتبار 28 میلیارد تومان برای روشنایی سیاه چادرهای عشایری فارس صادر شد که 360 دستگاه پنل خورشیدی آماده تحویل و مابقی تا پایان خرداد ماه تحویل خانوارهای عشایری استان می شود.

استاندار فارس در این مراسم از طریق ارتباط تصویری گفت: اقتصاد تولیدی عشایر نیازمند سیستم پشتیبانی است و خدمات دستگاه های اجرایی باید متناسب با شرایط عشایر کوچنده به صورت قابل حمل اجرا گردد.

رحیمی تاکید کرد: عشایر دارای اقتصاد تولیدی و نماد اقتصاد مقاومتی و تولید کالای ایرانی هستند و باید مورد حمایت دولت قرار گیرند.

وی افزود: امروز با رونمایی از 360دستگاه پکیج قابل حمل خورشیدی، عشایر از نعمت برق بهره مند می شوند و تامین برق 18 هزار خانوار عشایری کوچنده نیز لازم است در دستور کار قرار گیرد تا سایر عشایر استان نیز از این نعمت بهره مند شوند.

استاندار فارس اظهار داشت: ضرورت دارد تامین برق 88 کانون اسکان خودجوش عشایر فارس و تامین آب شرب انسان و دام آنان در برنامه ریزی منابع آب از سدهای استان در دستور کار قرار گیرد.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢١ ارديبهشت ١٤٠٠ - ١٥:٢٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: