پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران:

مشکلات عشایر در حوزه خدمات بهداشتی بسیار زیاد است

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: عشایر از خدمات بهداشتی رضایت ندارند و مشکلات عشایر در این حوزه بسیار زیاد است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، عباس پاپی‌زاده در شورای عشایری کهگیلویه و بویراحمد که با حضور استاندار و مسئولین دستگاه های اجرایی استان برگزار شد به مشکلات بهداشتی عشایر اشاره کرد و گفت: عشایر از خدمات بهداشتی ارائه شده رضایت ندارند و مشکلات عشایر در این حوزه بسیار زیاد است.

وی با بیان اینکه ۱۰درصد بودجه و امکانات در حوزه علوم پزشکی به عشایر اختصاص داده شود، گفت: نباید به بهانه صعب‌العبور بودن مناطق عشایری خدمات بهداشتی به عشایر ارائه نشود.

پاپی زاده به طرحی در حوزه علوم پزشکی با نام ده گردشی یا ایل گردشی اشاره کرد و گفت: باید در قالب این طرح‌ به عشایر خدمات ارائه شود و از ظرفیت اورژانس هوایی نیز برای خدمات دهی به عشایر استفاده شود.

وی با بیان اینکه شان عشایر در مواردی رعایت نشده گفت: مرگ مادران باردار عشایر ۳درصد است و در مواقعی هم مرگ مادران باردار عشایری گزارش نمی‌شود.

رئیس سازمان امور عشایر ایران در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: تامین علوفه دامی، آب شرب، جاده دسترسی مهمترین مطالبه عشایر است که با اعتبارات اختصاص یافته جهش خوبی در این زمینه صورت می گیرد.

پاپی زاده افزود: یکی دیگر از نیازمندی‌های عشایر پوشش مخابرات و تلفن همراه است که باید از طریق وزارت مربوطه پیگیری شود.

  • تاریخ درج خبر : پنج شنبه ٦ مرداد ١٤٠١ - ٠٩:٥٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: