پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر فارس:

ساخت مجتمع های دامپروری در کنار سایت های اسکان ضروری است

مدیرکل امور عشایر فارس گفت: با توجه به هزینه بالای نهاده های دامی ساخت مجتمع های دامپروری در کنار سایت های اسکان ضروری است.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر فارس، عبدالحمید کریمی در سفر به اقلید با بیان اینکه یکی از مطالبات مهم عشایر ساخت مجتمع دامپروری در کنار سایت های اسکان است. اظهار داشت: با توجه به هزینه بالای نهاده های دامی و امنیت دام عشایر ساخت این مجتمع ها در کنار سایت اسکان الزامی است.

وی گفت: یکی از بخش های اثر گذار در تحقق اهداف سال تولید و دانش بنیان، اشتغالزایی دامداران عشایری هستند که علاوه بر تامین نیاز جامعه و منطقه در زمینه اشتغال پایدار برای استان نیز نقش موثری دارند. 

وی گفت: سیاه چادر به عنوان یک صنایع دستی عشایری  همواره مورد توجه دوستداران هنر می باشد و به عنوان هنری که ریشه در تاریخ عشایراستان دارد برای زنده نگه داشتن این هنر دستی بر راه اندازی کارگاه های تولید سیاه چادر تاکید کرد.

کریمی گفت: باتوجه به راه اندازی سامانه سپند که وظیفه آن دسترسی راحت تر عشایر برای تامین آرد مورد نیاز است، گفت: تلاش بر این است که با استفاده از این سامانه آرد مورد نیاز به صورت عادلانه در اختیار عشایر واقعی قرار گیرد تا بتوانند از این مرحله خشکسالی به سلامت گذر کنند.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٥ مرداد ١٤٠١ - ١١:٣٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: