پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی خبر داد:

اختصاص ۹۰ میلیارد تومان برای آبرسانی پایدار به عشایر خراسان رضوی

مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی از اختصاص 90 میلیارد تومان برای اجرای پروژه‌های آبرسانی دائمی و پایدار به عشایر این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان رضوی، محمد نبوی فرد اظهار داشت: در حال حاضر آبرسانی به حدود ۳۰ درصد از عشایر استان خراسان رضوی که به شبکه آب دائم دسترسی ندارند با تانکر صورت می‌گیرد اما برنامه‌ریزی شده تا در سال جاری 5 درصد به میزان شاخص برخورداری عشایر از آب شرب دائم اضافه شود. 

وی با اشاره به پروژه‌های آبرسانی به عشایر استان گفت: تاکنون حدود ۳۹۲ کیلومتر شبکه آب شرب سالم در استان اجرا شده و هر کجا که منبع آب دائمی وجود داشته باشد، برای آن پروژه تعریف خواهد شد.

نبوی فرد درباره میزان اعتبارات اختصاص یافته برای اجرای پروژه‌های آبرسانی دائمی به عشایر استان گفت: بودجه اختصاص یافته برای تامین آب شرب دائم و پایدار از محل سفر ریاست جمهوری در سال جاری حدود ۷۵ میلیارد تومان و اعتبارات استانی نیز نزدیک به ۱۵ میلیارد تومان است و پیگیر ۲۵ میلیارد تومان اعتبارات ملی به منظور پروژه تامین آب شرب دائم عشایر استان هستیم.

 مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی افزود: کل اعتبارات اختصاص یافته به عشایر استان از محل سفر ریاست جمهوری ۱۵۰ میلیارد تومان است که این میزان در بازه‌ زمانی سه ساله پرداخت خواهد شد و حدود ۳۵ میلیارد تومان از این مبلغ مربوط به سال جاری می باشد که مراحل اداری پرداخت آن رو به اتمام است.  

  • تاریخ درج خبر : شنبه ١١ تير ١٤٠١ - ١١:٥٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: