پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر ایلام خبر داد:

خرید تضمینی ۳ هزار راس دام حذقی از عشایر ایلام

مدیرکل امور عشایر ایلام گفت: سه هزار راس دام حذفی از عشایر ایلام خریداری شده و خرید دام مازاد غیرمولد نیز با قیمت روز در دست پیگیری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر ایلام، فرشاد یاسمی از خرید دام حذفی دامداران ایلامی خبر داد و اظهار داشت: علاوه بر خرید دام حذفی، خرید دام زنده مازاد پرواری غیرمولد نیز با قیمت روز در دست پیگیری است.

وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون سه هزار راس دام حذفی با قیمت لاشه کیلویی 85 هزار تومان خریداری شده که برای مصارف صنعتی استفاده می شود.

مدیرکل امور عشایر ایلام در مورد تامین نهاده های دامی عشیر استان  یادآور شد: تسهیلات تا سقف 200 میلیون تومان با سود 11 درصد و بازپردخت یکساله به دامداران برای تامین و خرید نهاده های دامی پرداخت می شود که مدت زمان وصول وام قابل تمدید است. 

یاسمی ادامه داد: به ازای هر راس دام سبک 390 هزار تومان و برای هر راس دام سنگین هم 700 هزار تومان تسهیلات داده می‌شود.

مدیرکل امور عشایر استان ایلام درباره تامین آب عشایر استان نیز گفت: هر 10 روز یک‌بار توزیع سه هزار لیتر آب بین عشایر کوچنده و ساکن استان توسط تانکرهای آبرسان بخش خصوصی و دولتی انجام می گیرد این در حالی است که اعتبارات و امکانات اجازه افزایش تعداد دفعات توزیع آب بین عشایر استان را نمی دهد.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ١١ تير ١٤٠١ - ٠٩:٣٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: