پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


وعده دولت سیزدهم به عشایر گزستان محقق شد

ساخت پُل ارتباطی گزستان کوهرنگ و مناطق عشایری اطراف اجرایی شد

مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری از احداث پُل ارتباط گزستان کوهرنگ با مناطق عشایری اطراف خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر چهارمحال و بختیاری، مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری از اجرایی شدن احداث پُل ارتباطی روستای گزستان کوهرنگ با مناطق عشایری اطراف در استان خبر داد و گفت: مصوبه ساخت این پُل ارتباطی اوایل فروردین ماه سالجاری با حضور معاون اجرایی رییس جمهور در منطقه تصویب شد.

یحیی حسین‌پور افزود: برای ساخت این پل به ۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که از محل اعتبارات ملی و اعتبارات سفر تامین شده است.

وی اظهار داشت: با احداث پُل ارتباطی روستای گزستان شهرستان کوهرنگ با مناطق عشایری اطراف، ارتباط بین ۶ روستا و ۲۵۰ خانوار عشایری و ۵۰ خانوار ساکن در روستاها فراهم خواهد شد.

به گفته وی، این پُل برای برقراری ارتباط بین روستاهای گاو شیر، بادام شیرین، قلعه کشکی، زرده لیمه و چم هوردان  فراهم خواهد کرد.

حسین‌پور با اشاره به اینکه مردم روستای گزستان شهرستان کوهرنگ و ساکنان مناطق عشایری اطراف برای رفت و آمد و عبور از رودخانه به دلیل نبود پل با مشکل مواجه بودند، گفت: فروردین‌ماه سالجاری با حضور معاون اجرایی رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست‌جمهوری در منطقه قول مساعد برای تامین اعتبار لازم به‌منظور احداث پل داده شده بود.

مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری  یادآور شد: در سفر رئیس جمهور به استان ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار به بخش عشایری استان اختصاص داده شد که از این میزان ۵۰ میلیارد تومان در بخش ایلراه و پل و ابنیه و ۹۰ میلیارد تومان در حوزه تامین آب شرب است.

لازم به ذکر است معاون اجرایی رییس جمهور و سرپرست نهاد ریاست‌جمهوری برای عبور از رودخانه بین روستای گزستان و مناطق عشایری اطراف از کلک (وسیله انتقال محلی ساخته شده از پوست حیوانات) استفاده کرد.

 

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٨ تير ١٤٠١ - ١٢:٠٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: