پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس امور عشایر گیلان:

زنان عشایر گیلان سالانه ۳ میلیارد تومان از صنایع دستی درآمد دارند

رئیس امور عشایر گیلان گفت: زنان عشایری گیلانی سالانه از تولید محصولات صنایع دستی خود سه میلیارد تومان درآمد کسب می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر گیلان، حسن همتی با اشاره به حضور ۶۴۲ خانوار عشایری در گیلان اظهار کرد: عشایر گیلان در تولید شیر، پشم، گوشت قرمز کشور و ... نقش موثری دارند و علاوه بر آن در تولید صنایع دستی نیز بسیار فعال هستند و به خصوص زنان عشایر محصولات بسیار خوبی تولید می کنند.

وی گفت: صنایع دستی عشایر گیلان بسیار زیبا و متنوع است و ۳ میلیارد تومان درآمد سالیانه صنایع دستی عشایر زنان گیلان است.

رئیس امور عشایر گیلان در خصوص فعالیت زنبورداری عشایر استان اظهار کرد: زنبورداری برای عشایر وقت گیر است و فقط برخی از خانواده ها ی عشایری استان در این زمینه فعالیت می کنند.

همتی با اشاره به وجود تعاونی عشایر در رضوانشهر و تالش، اضافه کرد: به زودی در شهرستان های ماسال، شفت و رودبار نیز تعاونی عشایر دایر خواهد شد و در شهرستان هایی که تعاونی عشایر وجود ندارد تمهیداتی اندیشیده شده تا در توزیع نهاده های دامی عشایر مشکلی وجود نداشته باشد.

رئیس امور عشایر گیلان با بیان اینکه سال گذشته ۲ میلیارد تومان به عشایر گیلان تسهیلات پرداخت شد، راه دسترسی مناسب را یکی از نیازهای اساسی عشایر گیلان عنوان کرد و افزود: یک سوم  راه های عشایری گیلان نیاز به بهسازی دارند. ‌

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٥ تير ١٤٠١ - ٠٧:٣٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: