پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


معاون اقتصادی رئیس‌ جمهور:

دولت مصمم است میدان اقتصاد را برای عشایر باز کند

محسن رضایی، معاون اقتصادی رئیس‌جمهور گفت: دولت مصمم است موانع را بردارد تا عشایر در عرصه اقتصاد وارد میدان شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، محسن رضایی در نشست "تبیین نقش عشایر در دفاع مقدس و پیروزی و استمرار انقلاب اسلامی" اظهار داشت: دولت می‌خواهد موانع را بردارد تا عشایر به تولید، تجارت و درآمدزایی بپردازند و وضعیت زندگی خود و ایران را تغییر دهند.

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه اقتصاد عشایر باید از حالت سنتی خارج و با فناوری، ابتکارات و برنامه‌ریزی جدید همراه شود، افزود: کشاورزی و دامداری محدود و سنتی مرسوم دیگر نمی‌تواند درآمدزا باشد بلکه عشایر باید از شیوه‌های نوین کشت و دامداری بهره گیرند.

وی افزود: امروز مناطقی که در اختیار عشایر قرار دارد می‌تواند منبع تولید کالاهای مصرفی برای میلیون‌ها نفر در شهرها و روستاها باشد. 

محسن رضایی بیان داشت: عشایر در ماه‌های ابتدایی جنگ که سپاه و ارتش آمادگی کامل را برای مقابله با هجمه دشمن نداشتند و در حال آرایش و سازماندهی بودند، نقش تعیین‌کننده داشتند.

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور گفت: در واقع عشایر مسلح بودند، به جنگ و مبارزه آشنایی داشتند و مرد جنگ بودند و در زمان حمله عراق به ایران، مانند ارتشی آماده خود را به خط مقدم رساندند و از بدو جنگ تحمیلی در صحنه نبرد حاضر شدند.

وی بیان داشت: عشایر در دوران بعد از جنگ نیز نقش‌آفرین بودند و در دفاع از حرم آل‌الله نیز در کنار سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در سوریه و عراق قرار داشتند.

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور گفت: ما امروز در یک جنگ اقتصادی نامشروع، ناجوانمردانه و غیرانسانی هستیم و دشمنان  نفت و گاز، غذا، گندم و دیگر کالا‌ها را تحریم کرده و بهانه آنان این است که ایران نباید در علم و فناوری پیشقدم و قدرتمند شود.

 رضایی افزود: تا امروز دشمن در جنگ اقتصادی علیه ما شکست خورده اما ما به دنبال پیروزی‌های بزرگ‌تر هستیم تا اگر تحریم‌ها ادامه یافت، مردم از حیث رفاه، تولید، تجارت و درآمد وضعیت بهتری داشته باشند.

وی گفت: فرمول تداوم پیروزی علیه تحریم‌های دشمن، به میدان آمدن مردم است همانطور که دولت توانست جنگ را با کمک مردم پیش ببرد و جنگ با حضور بسیجی‌ها، عشایر و اقشار مردم در کنار پاسداران و ارتشی‌ها به پیش رفت، امروز نیز مردم در تولید و تجارت باید ایفاگر نقش باشند.

 معاون اقتصادی رئیس‌جمهور با اشاره به برگزاری کنگره ملی شهدای عشایر، گفت: امید است بزرگداشت یاد و خاطره شهدای جامعه عشایری کشور که از افتخارات تاریخ ایران هستند نقش مهم عشایر در جنگ اقتصادی را بیش از پیش نمایان کند و همانطور که عشایر جان برکف به جنگ با دشمن رفتند، در صحنه اقتصادی نیز فعال و حاضر باشند. 

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٩ خرداد ١٤٠١ - ١٠:١١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: