پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


8500 نفر از عشایر آذربایجان غربی واکسینه شدند

مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی از واکسینه شدن 8500 نفر از عشایر این استان برای مقابله با ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر آذربایجان غربی، علی ناجی در اجرای واکسیناسون عشایر در ییلاقات قطور خوی گفت: در چارچوب اجرای طرح واکسیناسیون مقابله با کرونا تاکنون بیش از 8500 نفر از عشایر استان دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

وی افزود: خوشبختانه با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و دستورالعمل های بهداشتی ابتلای عشایر استان به  بیماری کرونا کم بوده است.

ناجی جمعیت عشایری استان را 20 هزار 400 خانوار اعلام کرد و افزود: آذربایجان غربی با بیش از 104 هزار نفر جمعیت بعد از استان های خوزستان و فارس سومین استان عشایری کشور است.

مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی جمعیت دامی عشایر استان را بیش از دو میلیون واحد دامی اعلام کرد و گفت: عشایر این استان سالانه 15هزارتن گوشت قرمز، 60 هزار تن شیر و 22 تا 25 درصد موارد پروتئین استان را تولید می کنند.

وی افزود: عشایر استان همچنین سالانه 230 هزار تن محصولات کشاورزی و 20 هزار مترمربع انواع فرش، گلیم و جاجیم و سایر صنایع دستباف را تولید و به بازار عرضه می کنند.

ناجی مهمترین مشکلات عشایر استان را وقوع خشکسالی و تامین آب آشامیدنی عنوان کرد و گفت: امسال برای تامین منابع آبی برای عشایر استان 31 میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات ملی و استانی اختصاص یافته که هفته آینده موافقت نامه آن امضا می شود.

مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی ادامه داد: علاوه بر این اعتبارات، امسال بیش از هفت میلیارد تومان نیز برای تکمیل زیر ساخت های مناطق عشایری استان اختصاص داده شده است.

 

  • تاریخ درج خبر : شنبه ١٣ شهريور ١٤٠٠ - ٠٧:٥٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: