پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


آغاز بازسازی جاده عشایری بزمه در فریدونشهر

کلنگ آغاز عملیات بازسازی و مرمت جاده عشایری بزمه در فریدونشهر اصفهان زده شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر اصفهان، مدیرکل امور عشایر استان اصفهان در آیین کلنگ زنی بازسازی و مرمت جاده عشایری منطقه بزمه شهرستان فریدونشهر که با حضور نماینده محترم مردم این شهرستان در مجلس برگزار شد، اظهار داشت: راه ارتباطی از مهم ترین نیاز های عشایر است که بر خدمات  فرهنگ، بهداشتی، اقتصاد و ارائه خدمات دیگر در مناطق عشایری تاثیر گذار است.

اسفندیاری گفت: تلاش ما در امور عشایر بر بهبود شاخص های توسعه در مناطق عشایری همچون احداث جاده ارتباطی مناسب و تامین آب شرب بهداشتی می باشد که قبل از انقلاب کمتر از 5 درصد بود و اکنون به لطف نظام مقدس جمهوری اسلامی به بالای 60 درصد رسیده است و امیدواریم  در برنامه هفتم به 100 درصد برسد.

وی  در خصوص جاده عشایری منطقه بزمه شهرستان فریدونشهر نیز اظهار داشت: طول این جاده 13 کیلومتر است که در فاز اول 5 کیلومتر از آن در انتهای روستای بزمه مورد بازسازی و مرمت قرار خواهد گرفت.

اسفندیاری با اشاره به اهمیت بازسازی این جاده برای تردد عشایر منطقه، افزود: این جاده نزدیکترین راه ارتباطی بین بخش های عشایرنشین چنارود جنوبی و شمالی شهرستان چادگان است که اصلی ترین مسیر کوچ و ایلراه عشایر منطقه نیز می باشد.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٩ شهريور ١٤٠٠ - ٠٨:٠٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: