پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


امضای تفاهم نامه همکاری مشترک بسیج و امور عشایر لرستان

تفاهم نامه همکاری مشترک فی مابین بسیج سازندگی و امور عشایر لرستان برای اجرای پروژه های محرومیت زدایی امضا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر لرستان، مدیرکل امور عشایر لرستان در نشست هماهنگی و برنامه ریزی اجرای تفاهم نامه همکاری با بسیج سازندگی استان، بیان داشت: استفاده از توان بالای بسیج سازندگی در اجرای پروژه های بزرگ عمرانی در مناطق عشایری ضروری و بسیار اثرگزار است.

سیدضیا موسوی نیا با اشاره به پروؤه های نیمه تمام در مناطق عشایری لرستان، گفت: به دلیل ورود پیمانکار کم سابقه و بدون بنیه مالی برخی از پروژه ها در مناطق عشایری استان با کیفیت مناسب اجرا نشده و یا نیمه کاره رها شده اند.

وی بر ضرورت اجرای پروژه های عمرانی در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته توسط بسیج سازندگی با روحیه و مدیریت جهادی اشاره کرد و افزود: انتظار داریم بسیج سازندگی در کلیه زمینه های کاری امور عشایر اعم از اجرای پروژه های زیربنایی و اشتغالزایی در محرومیت زدایی مناطق عشایری با این امور عشایر استان همکاری موثری داشته باشد.

رئیس بسیج سازندگی لرستان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه گروه های جهادی دوهزار و 750 دسته اند و 30 هزار نفر در این گرو ها مشغول به کار هستند، گفت: این گروه ها شامل بهداشت و درمان، پرستاری و مامایی، دندان پزشکی با دارو و ویزیت رایگان، گروه های عمرانی، فرهنگی و اجتماعی هستند که در محرومیت زدایی و سیل و دیگر حوادث غیرمترقبه با اعتبارات سازمان مدیریت و برنامه ریزی و اعتبارات بسیج  به کارهای جهادی در مناطق محروم می پردازند.

سرهنگ جهانبخش ساخت تانکر، سرویش بهداشتی و حمام، ساخت خانه برای محرومان، آبرسانی و واکسیناسیون دام روستاییان و عشایر را از دیگر اقدامات بسیج سازندگی ذکر کرد و افزود: در سال های گذشته اعتبارات عمرانی که ادارات در اختیار این نهاد قرار می دادند به صورت پیمانی بود ولی از امسال ادارات مکلف شده اند و ردیف بودجه ای مشخصی برای همکاری با بسیج سازندگی دارند.

وی با اشاره به تفاهم نامه همکاری مشترک بین امور عشایر و بسیج سازندگی لرستان، گفت: با امضای این تفاهم نامه، گروه های جهادی مشارکت خوبی در محرومیت زدایی در مناطق عشایری استان خواهند داشت.

در این تفاهم نامه بسیج سازندگی لرستان متعهد شده است 300 دستگاه تانکر چرخدار را در بین عشایر استان توزیع و پروژه های مورد نیاز در مناطق عشایری استان از قبیل احداث آبشخور دامی، بهسازی چشمه ها، احداث سرویس بهداشتی و حمام و آبرسانی در مناطق عشایری استان را اجرا نماید.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٧ شهريور ١٤٠٠ - ٠٩:٤٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: