پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر ایلام :

99 کانون عشایری برای استقرار عشایر در ایلام وجود دارد

مدیرکل امور عشایر ایلام گفت: ۹۹ کانون عشایری که دارای منابع و استعدادهای لازم برای ایجاد اشتغال و اسکان هستند در ایلام وجود دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری فارس، فرشاد یاسمی با بیان اینکه مهم‌ترین مطالبه عشایر نیازسنجی و شناسایی قابلیت‌های آنان است، تامین آب شرب، نگهداری و مرمت راه‌های عشایری، بهسازی چشمه‌ها و قنوات و تامین علوفه دامی عشایر در حین کوچ را از فعالیت‌های امور عشایر استان عنوان کرد.

وی گفت: مهم‌ترین فعالیت جاری برای حمایت از عشایر استان تامین سوخت‌ برای جلوگیری از تخریب جنگل‌ها و مراتع، توزیع کپسول گاز به صورت سبدی و توزیع پنل‌های خورشیدی در بین عشایر کم‌برخوردار است.

یاسمی گفت: یکی از عمده مشکلات عشایر غیربومی استان دام بیش از حد مجاز پروانه چرا است که با توجه به وقوع خشکسالی‌ در استان قطعاً مشکلاتی به وجود خواهد آورد و در این زمینه ساماندهی و رویکرد حفاظتی بهترین راهکار برای جلوگیری از ورود دام‌ غیرمجاز به استان است.

مدیرکل امور عشایر استان ایلام همچنین پیشنهاد داد سندجامع مراتع استان‌های زاگرس نشین و مدیریت مراتع تهیه و بر اساس آن برنامه ریزی های لازم صورت گیرد.

 

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٠ مرداد ١٤٠٠ - ١٢:٠١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: