پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


اجرای 33 هزار متر خط انتقال آب برای عشایر چادگان

تفاهم نامه تأمین آب پایدار برای عشایر چادگان امضا شد

تفاهم‌نامه مشارکت در ایجاد و تکمیل تاسیسات آبرسانی به عشایر "کوگانک" چادگان به امضای مدیران آبفا و امور عشایر اصفهان رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری فارس، تفاهم‌نامه مشارکت برای ایجاد و تکمیل تاسیسات آبرسانی مجتمع روستایی "دولت آباد" و مناطق عشایری "کوگانک" شهرستان چادگان به امضای مدیران کل آبفا و امور عشایر استان اصفهان رسید.

بر اساس این تفاهم‌نامه با صرف هزینه ای بیش از هفت میلیارد و 200 میلیون تومان و اجرای 33 هزار و 500 متر خط انتقال آب، احداث یک مخزن بتونی با ظرفیت 100 مترمکعب، یک مخزن 20 مترمکعبی کامپوزیتی و حفر و تجهیز یک حلقه چاه، آب شرب پایدار یکهزار و 420 نفر از عشایر و روستائیان مناطق کوگانک و مجتمع‌های آبرسانی روستایی دولت‌آبادها، خرسانک‌ها و حرمانک‌ها در شهرستان چادگان تامین می‌شود.

این طرح در مدت سه سال با مشارکت 68 درصدی شرکت آب و فاضلاب و 32 درصدی امور عشایر اصفهان اجرا می شود.

مدیرعامل آبفای اصفهان در مراسم امضای این تفاهم نامه با بیان اینکه با یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی، فاصله خدمات‌رسانی به روستائیان از لحاظ کمی و کیفی رو به کاهش است، گفت: یکی از دغدغه‌های آبفای اصفهان چگونگی خدمات رسانی مطلوب به عشایر استان است.

هاشم امینی اعلام کرد: آبفای اصفهان در فریدونشهر، سمیرم، چادگان و جرقویه، ایجاد زیرساخت‌های لازم برای دسترسی عشایر به آب سالم و بهداشتی را در دستور کار دارد.

وی تاکید کرد: در سکونتگاه‌های عشایر استان باید حداقل یک شیر برداشت آب نصب شود تا دسترسی این قشر به آب شرب پایدار و بهداشتی به راحتی صورت گیرد.

مدیرکل امور عشایر استان اصفهان نیز در این مراسم به نقش اقتصادی عشایر اشاره کرد و گفت: به رغم نقش عشایر در توسعه اقتصادی کشور، سهم آنان در برخورداری از خدمات، مناسب نبوده و عشایر خواهان دسترسی پایدار به آب، راه، سوخت و بهداشت هستند.

مختار اسفندیاری افزود: در یک سال گذشته با یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی، نهایت همکاری در زمینه خدمات رسانی آبفا به عشایر استان صورت گرفته است.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٠ مرداد ١٤٠٠ - ١١:٥٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: