پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر خوزستان:

توزیع 1000 پنل خورشیدی در بین 1000 خانوار عشایری در خوزستان

مدیرکل امور عشایر خوزستان از توزیع 1000 دستگاه پنل تولید برق خورشیدی در بین 1000 خانوار عشایری این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، هدایت الله موسوی در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر اظهار داشت: دولت برای اجرای این طرح برای هر پنل خورشیدی بیش از ۹ میلیون تومان پرداخت می کند و سهم عشایر نیز ۹۰۰ هزار تومان است.

وی گفت: توسعه خدمات و حمایت از عشایر خوزستان به عنوان تولیدکنندگان فراورده‌های دامی، از اولویت های امور عشایر استان است و تأمین برق مناطق عشایری فاقد شبکه انتقال برق در دستور کار قرار دارد.

موسوی همچنین از آغاز توزیع پنل‌های خورشیدی برای تأمین برق مناطق عشایری اندیمشک خبر داد و افزود: توزیع ۶۱ دستگاه پنل خورشیدی در بین عشایر اندیمشک آغاز شده و تاکنون ۳۵ دستگاه توریع و در روزهای آینده نیز ۲۶ دستگاه دیگر در اختیار عشایر شهرستان قرار می گیرد.


سامانه های خورشیدی بهترین راهکار برای تامین برق عشایر

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان نیز سامانه های خورشیدی قابل حمل را بهترین راهکار برای تامین برق عشایر کوچرو دانست و گفت: شرکت توزیع نیروی برق خوزستان تلاش کرده تا برق را به دورترین و صعب العبور ترین نقاط استان برساند و در این راستا سامانه های خورشیدی قابل حمل را با همکاری امور عشایر استان در اختیار عشایر کوچرو قرار می دهد.

علی خدری با بیان اینکه 640 میلیون تومان برای تهیه این سامانه ها هزینه شده است، افزود: پنل های خورشیدی قابل حمل، بهترین ابتکار برای بهره بردن عشایر کوچرو از برق پاک است و تلاش شده عشایر با کمترین هزینه از این نعمت بهره مند شوند.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٠ مرداد ١٤٠٠ - ١١:٥٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: