پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرعامل اتحادیه دامداران متحرک اعلام کرد:

رشد سه برابری توزیع نهاده دامی عشایر نسبت به سال گذشته

مدیرعامل اتحادیه دامداران متحرک گفت: عشایر ماهانه به ۱۴۰ هزار تن نهاده نیاز دارند که نسبت به سال گذشته سه برابر رشد داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، فضل خرم در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان از افزایش سه برابری توزیع نهاده دامی نسبت به سال گذشته در بین عشایر خبر داد و گفت: سال گذشته تا این تاریخ ۳۵ تا ۴۰ هزار تن نهاده در بین عشایر توزیع شده بود، درحالی که امسال به واسطه شرایط خشکسالی و کاهش یک میلیون و ۶۲۰ هزار تن تولید علوفه، این میزان تا سه برابر افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه باید به طور متوسط ماهیانه ۱۳۰ تا ۱۴۰ هزار تن نهاده در بین عشایر توزیع شود، گفت: در دستورالعمل جدید خرید تضمینی دام از عشایر پیشنهاد شد ۱۰۰ هزار تن نهاده به صورت مدت دار سه ماهه در اختیار عشایر قرار گیرد.

خرم در خصوص آخرین وضعیت خرید تضمینی دام عشایر، اظهار داشت: بنا بر آمار طی ۴۰ روز، ۱۳ هزار و ۵۷ راس دام از عشایر خریداری شد که به دلیل نبود رغبت عشایر به شیوه عرضه، پیشنهاد بازنگری در دستورالعمل ابلاغی را کرده ایم و وزیر جهاد کشاورزی نیز دستور اصلاح دستورالعمل را داده است.

مدیرعامل اتحادیه عشایری دامداران متحرک ادامه داد: بنا بر بازنگری و اصلاح این دستورالعمل، قرار است عمدتا دام‌ حذفی عشایر بر مبنای قیمت روز خریداری شود.

وی همچنین از افزایش توزیع نهاده دامی در سال جاری خبر داد و گفت: ده هزار تن نهاده دامی مربوط به خرید قبلی در اختیار عشایر قرار گرفت و  هر چه دام بیشتری خریداری شود، میزان توزیع نهاده نیز افزایش می‌‌یابد.

خرم با اشاره به وقوع خشکسالی بی سابقه در ۵۰ سال اخیر در کشور، بیان کرد: تاکنون ۱۳۲ هزار تن نهاده دامی توسط وزارتخانه در اختیار عشایر قرار گرفته که این میزان به غیر از نهاده توزیعی در استان‌ها است.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٠ مرداد ١٤٠٠ - ١١:٤٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: