پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی:

3000 کارت تردد برای عشایر خراسان رضوی صادر شد

مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی از صدور 3000 عدد کارت تردد دام برای سهولت در خدمات‌رسانی به عشایر استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از  روابط عمومی امور عشایر خراسان رضوی، محمد نبوی فرد گفت:  به منظور جلوگیری و کاهش قاچاق دام و  سهولت در خدمات‌رسانی به عشایر استان  تاکنون ۲۹۳۲ عدد کارت تردد برای عشایر استان صادر شده است.

وی با بیان اینکه شناسایی دامداران و تردد دام عشایر بر اساس سامانه آماری مرکز ایران پالایش و انجام می‌شود، افزود: در آبان‌ماه سال گذشته نتایج سرشماری ثبتی مبنای عشایر کوچنده در اختیار امور عشایر استان قرار گرفت.

نبوی فرد یادآور شد: برای کسانی که در سامانه ثبت نام شده‌اند کارت تردد صادر شده که ملاک هویتی عشایر است و از قاچاق دام جلوگیری و خدمات‌رسانی به عشایر تسهیل و عشایر واقعی از غیرواقعی را متمایز می‌کند.

مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی ادامه داد: در همین راستا تاکنون 657 هزار رأس دام عشایر پلاک کوبی هویت گذاری و  ۱۴هزار رأس دام مازاد عشایر نیز توسط شرکت پشتیبانی امور دام خریداری شده است.

وی به برنامه کشوری ترغیب و تجهیز جامعه عشایری به تولید برق با استفاده از انرژی خورشیدی اشاره کرد و گفت: تاکنون در این چارچوب هزار و ۳۰۰ دستگاه پنل برای تولید برق از انرژی خورشید در اختیار عشایر قرار گرفته و در سطح استان توزیع شده است.

 نبوی‌فرد افزود: این اقدام با هدف تامین برق برای آن دسته از عشایری که به دلیل فاصله زیاد از شبکه‌های برق و مقرون به صرفه نبودن احداث شبکه از این امکان بی‌بهره بوده‌اند صورت گرفته که هزینه تامین این پنل های خورشیدی شامل ۱۰ درصد آورده عشایر و ۹۰ درصد یارانه بلاعوض دولتی است. 

 

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٠ مرداد ١٤٠٠ - ١٠:٤٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: