پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


فرمانده سپاه عشایر فارس:

سپاه آمادگی توزیع مهمات یارانه ای در بین عشایر را دارد

فرمانده سپاه عشایر فارس از آمادگی این نهاد برای توزیع مهمات یارانه ای در بین عشایر استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر فارس، سرهنگ شکوهی در شورای عشایری بوانات با بیان این مطلب افزود: تمام اسلحه های عشایر باید دارای مجوز باشد و مجوزها نیز به موقع تمدید شود تا مشکلی برای عشایر بوجود نیاید.

 وی اظهار داشت: عشایر صادق ترین، مظلوم ترین و وفادارترین افراد به نظام هستند و باید با برنامه ریزی امنیت آنان را تامین کنیم.

سرهنگ شکوهی با اشاره به استفاده از اعتبارات محرومیت‌زدایی سپاه در مناطق عشایری استان، گفت: باید عشایری که نیاز بیشتری به امکانات دارند را شناسایی و از اعتبارات محرومیت زدایی برای بهداشت و سلامت، احداث استخر ذخیره آب، تانکرهای آب ثابت و مرمت راه های عشایری استفاده کنیم تا دینی به گردن عشایر نداشته باشیم.

مدیرکل امور عشایر فارس نیز در شورای عشایری بوانات در سخنانی با اشاره به اینکه برخورداری عشایر از طرح مرتعداری در کاهش تعرضات به مراتع  نقش موثری دارد، گفت: اجرای طرح مرتعداری تلفیقی برای عشایر منجر به ایجاد مالکیت 15 تا 30 ساله می شود و اقدام حمایتی موثری نیز در حوزه کاشت گیاهان دارویی، چاه مالداری و گردشگری عشایر به شمار می‌رود.

روح الله بهرامی در خصوص سایت های اسکان سرمیدان و تنگ بودن نیز اظهار داشت: کانون های اسکان عشایر کاملا اختیاری است  و در چارچوب قوانین منابع طبیعی و بنیاد مسکن باید باشد و هرگونه ساخت و ساز غیرقانونی در مراتع پیگرد قانونی دارد.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٨ مرداد ١٤٠٠ - ٠٩:١٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: