پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیر امور عشایر استان تهران:

سه کیلومتر طرح تامین آب برای عشایر دشت لار عملیاتی شد

مدیر امور عشایر استان تهران از عملیاتی شدن سه کیلومتر مرمت و بازسازی شبکه های تامین آب خانوارهای عشایری در دشت لار خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر استان تهران، فرشید ذبیحی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به حضور عشایر استان تهران در مناطق ییلاقی لار، اظهار داشت: تامین آب شرب بهداشتی در این مناطق بسیار ضروری است به همین منظور بازسازی شبکه های آب شرب خانوارها و دام آنان به طول سه کیلومتر در دشت لار اجرا شد.

وی ادامه داد: با توجه به کاهش چشمگیر بارندگی و افت ذخایر آبی، تامین آب شرب بهداشتی انسان و دام در مناطق عشایری تهران در دستور کار قرار گرفته است.

ذبیحی با اشاره به سخت های زندگی عشایر، گفت: تاکنون بیش از سه هزار سیلندر گاز و تعداد سه طرح تامین آب شرب بهداشتی با اعتبار دو میلیارد تومان در سامانه های عرفی عشایر دشت لار انجام داده ایم تا سختی های زندگی عشایر را آسان تر کنیم.

مدیر امور عشایر استان تهران گفت: مرمت و نگهداری راه های عشایری به طول ۲۵۰ کیلومتر، راه اندازی فروشگاه تامین مایحتاج ضروری خانوارهای عشایری و راه اندازی دو مرکز پشتیبانی بهداشت و درمان و دامپزشکی از دیگر خدمات به جامعه عشایری استان تهران است.

وی یادآور شد: نصب و راه اندازی 50 دستگاه سامانه های خورشیدی شامل ۳۵ دستگاه حمام خورشیدی و ۱۵ دستگاه چراغ معابر و همچنین توزیع آرد خوراکی به میزان ۵۰۰ کیسه در بین خانوارهای عشایری دشت لار، از دیگر اقداماتی است که برای ارتقای سطح زندگی عشایر منطقه انجام شده است.

ذبیحی در خصوص وضعیت حضور عشایر در مناطق ییلاقی نیز گفت: عشایر تهران تا نیمه شهریور ماه در مناطق ییلاقی شهرستان های شمیرانات، دماوند و فیروزکوه می مانند و پس از آن کوچ پاییزه به مناطق قشلاقی خود را آغاز می کنند.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ٩ مرداد ١٤٠٠ - ٠٨:٥١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: