پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان امور عشایر:

ریا بزرگترین مانع برای رسیدن به اخلاص است

مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان امور عشایر ایران گفت: ریا و خودبرتربینی بزرگترین و مهم ترین مانع برای رسیدن به اخلاص است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، حجت الاسلام حمزه کلانتری امروز سه شنبه 9 شهریورماه در گردهمایی مدیران ستادی و استانی سازمان امور عشایر در سالن جلسات شهید سپهبد سلیمانی با بیان اینکه مدیریت بر خود مهم‌تر از مدیریت بر دیگران است، اظهار داشت: امام علی (ع) می‌فرمایند اگر نتوانیم خود را مدیریت و بر نفس خود غلبه کنیم بدون تردید وقتی به قدرت هم برسیم نمی‌توانیم.

وی افزود: از نگاه امام علی (ع) مهمترین موضوع برای یک حاکم این است که نام نیکی از خود برجای بگذارد.

حجت الاسلام کلانتری با بیان اینکه اگر مرگ نسیب انسان شود باید شادی کند، علما هم هلاک می شوند به جز آنهایی که عمل می کنند، افزود: امام باقر (ع) می‌فرمایند بعد از علم، عمل است و آنهایی که عمل نمی‌کنند هلاک می‌شوند و آنهایی که عبادتشان با اخلاص باشد مرگ سراغشان می‌آید.

مسئول حوزه نماینده ولی فقیه در سازمان امور عشایر ایران گفت: اولین وظیفه انسان نسبت به خدا این است که خدا را با اخلاص عبادت کند و مهمترین مانع اخلاص، ریا و خودبرتربینی است که متاسفانه در مسئولین بیشتر است.

وی با تاکید بر ضرورت اصلاح رابطه با خدا، اظهار داشت: پیامبر گرامی اسلام نیز می فرمایند اگر انسان رابطۀ خود را با خدا اصلاح کند، خداوند هم کمک می کند رابطه او با دیگران اصلاح شود.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٩ شهريور ١٤٠٠ - ١٨:٤٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: