پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


معاون استادار: خشکسالی در فارس بحرانی است

باید برای جبران خسارت خشکسالی به عشایر چاره اندیشی کنیم

معاون اقتصادی استانداری فارس بر چاره اندیشی مسئولین برای جبران خسارت خشکسالی به عشایر تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امورعشایرفارس، ظفر افشون در شورای عشایری استان اظهار داشت: باید در برابر خشکسالی های مستمر که باعث واردآمدن خسارت های زیادی به جامعه عشایری فارس شده چاره اندیشی کنیم.

وی با بیان اینکه اثرات خشکسالی در فارس بحرانی است و با کمبود علوفه در مراتع مواجه هستیم افزود: هماهنگی دستگاه های دولتی باید بیشتر از سالهای قبل باشد تا بتوانیم این بحران پشت سر بگذاریم.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری با بیان اینکه با پرداخت تسهیلات به تولیدات عشایر رونق می دهیم، افزود: با به کارگیری تسهیلات، مبلغی به عنوان سرمایه در گردش در اختیار اتحادیه داده شود تا بتوانند علوفه و نهاده های دامی بیشتری را تهیه و در اختیار عشایر قرار دهند تا در این بحران جامعه عشایری کمتر متضرر شوند.

رئس سازمان جهاد کشاورزی فارس نیز در این نشست با بیان اینکه باید به عشایر توجه ویژه ایی داشته باشیم، افزود: دستگاه های اجرایی باید با همکاری و همدلی در بحران خشکسالی به این قشر از جامعه کمک کنیم.

طمراسی اظهار داشت: استان فارس تنها استانی است که نهاده های دامی در بنادر مانده ای ندارد و آمادگی این را دارد تا سهمیه استان های دیگر را نیز جذب کند.

وی بیان داست: اتحادیه ها و تشکل های عشایری یاید از تمام ظرفیت های خود برای تهیه علوفه و نهاده دامی عشایر استفاده کنند و سازمان جهاد کشاورزی نیز در این مورد تمام تلاش خودا به کار می گیرد.   

مدیرکل امور عشایر فارس با اشاره به بررسی چالش ها و بحران های جامعه عشایری، اظهار  داشت: در حال حاضر پرداخت 25 میلیارد تومان تسهیلات زنجیره گوشت قرمز به منظور میزان خسارت خشکسالی توسط شعب بانک کشاورزی در حال انجام می باشد.

روح الله بهرامی اذعان داشت: تاکنون 40هزار تن علوفه دامی در بین دامداران عشایری توسط شرکت های تعاونی عشایر توزیع شده است.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٩ مرداد ١٤٠٠ - ١٢:٠٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: