پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


استاندار خراسان جنوبی :

تولیدات زنان عشایری ارزش گذاری واقعی نمی شود

استاندار خراسان جنوبی عدم معرفی و ارزش گذاری واقعی تولیدات زنان عشایری را دلیل اصلی هزینه نکردن مشتری در این زمینه عنوان کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان جنوبی، استاندار خراسان جنوبی در نشست با مدیران عامل صندوق های اعتبارات خرد زنان عشایری استان، گفت: بزرگترین معضل در حوزه زنان عشایری، عدم معرفی و ارزش گذاری واقعی تولیدات آنان است چراکه تا مخاطب از ارزش واقعی این تولیدات شناخت پیدا نکند، هزینه نمی کند.

ملانوری افزود: گام اول برای معرفی ظرفیت ها و تولیدات زنان عشایری استان، اطلاع رسانی مناسب است تا تولیدات زنان عشایری در داخل و خارج از کشور به شایستگی معرفی شود.

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی نیز در این نشست گفت: از جمعیت 40 هزار نفری زنان عشایری استان 24 هزار 661 نفر آنان که بین 20 تا 50 سال سن دارند آماده ورود به بازار کار و ایجاد اشتغال در زمینه‌های مختلف تولیدی هستند که باید مورد حمایت قرار گیرند.

مهدی عصمتی پور اظهار داشت: درحال حاضر ۵۳ صندوق اعتبارات خرد زنان عشایری در حوزه های مختلف تولید صنایع دستی، کشت و جمع آوری گیاهان دارویی، دامپروری و غیره در این استان فعالیت می کنند.

وی افزود: با هدف توانمندسازی زنان عشایری از طریق ایجاد بستر مناسب مشارکت جمعی و ارتقاء مهارت های فردی و اجتماعی آنان این صندوق های اعتبارات خرد زنان در مناطق عشایری استان راه اندازی شده است.

مدیران صندوق های اعتبارات خرد زنان عشایری نیز در این نشست با ارائه گزارشی از مشکلالت و فعالیت های خود به استاندار، کمبود تسهیلات، نبود بازار فروش، وجود موانع در حوزه کسب مجوز برای فرآوری محصولات را از جمله مهم‌ترین مشکلات فعالیت های تولیدی خود عنوان کردند.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٢ مرداد ١٤٠٠ - ٠٩:٢٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: