پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی خبر داد:

خرید حمایتی 11 هزار راس دام عشایر در خراسان رضوی

مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی از ثبت و خرید حمایتی 11 هزار راس دام از عشایر استان توسط شرکت پشتیبانی امور دام خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان رضوي، محمد نبوی‌فرد با اشاره به خرید تضمینی دام توسط شرکت پشتیبانی امور دام، اظهار داشت: سهم خرید دام از عشایر خراسان رضوی ۱۰۰ هزار راس تعیین است و تاکنون خرید 11 هزار و ۱۷ راس دام از عشایر استان ثبت شده که رکورد خوبی است اما باید این روند را تسریع کنیم.

وی با بیان اینکه خرید حمایتی دام عشایر در خراسان رضوی از ۲۵ خرداد ماه آغاز شده و همچنان ادامه دارد، افزود: در قالب این طرح تاکنون ۴۴۳ راس گوسفند زنده از عشایر خریداری شده که امیدواریم یکهزار و ۳۲۰ تن جوی دولتی بهمراه پرداخت مبالغ مربوط به خرید دام  هرچه زودتر به عشایر پرداخت شود.

نبوی فرد یادآور شد: با توجه به خشکسالی بی سابقه در سال جاری و کاهش شدید علوفه مرتعی برای تعلیف دام، برای حمایت از جامعه عشایری، مقرر شده است یک میلیون راس دام مازاد عشایر کشور توسط شرکت پشتیبانی امور دام کشور با نرخ هر کیلوگرم ۴۵هزار تومان خریداری و به ازای هر کیلوگرم دام تحویلی نیز سه کیلوگرم جو یارانه ای به عشایر داده شود.

مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی همچنین به کاهش شدید بارندگی های در سال جاری اشاره کرد و اظهار داشت: فقر شدید مراتع، مشکلات فراوانی را برای دامداران عشایری استان ایجاد کرده است.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٦ مرداد ١٤٠٠ - ١٠:٤٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: