پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر لرستان:

64 درصد عشایر لرستان باسواد هستند

مدیرکل امور عشایر لرستان گفت: بیش از 64درصد جمعیت عشایری استان لرستان باسواد هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امورعشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر لرستان، به منظور هماهنگی برای اجرای  تفاهم نامه همکاری مشترک بین سازمان امور عشایر و سازمان تجهیز، توسعه و نوسازی مدارس کشور،  کارگروه استانی با حضور مدیرکل امور عشایرلرستان، مدیرکل تجهیز، توسعه و نوسازی مدارس و رئیس آموزش و پرورش عشایری استان برگزار شد.

 مدیرکل امور عشایر لرستان در این نشست بیان داشت: از نظر شاخص جمعیت، عشایر لرستان در رتبه ششم کشوری قرار دارند و در حال حاضر  64 درصد عشایر استان باسواد هستند.

سیدضیا موسوی نیا با اشاره به اینکه عشایر لرستان ۲۵درصد پروتئین استان را تولید می کنند، گفت: جامعه عشایری نیز همان نیازمندی های جامعه شهری و روستایی را دارند که برآورده کردن همه این نیازمندی ها از عهده امور عشایر به تنهایی ساخته نیست.

وی با اشاره به آیین نامه ساماندهی به عشایر، گفت: طبق این آیین نامه کلیه ادارات دولتی موظف هستند بخشی از اعتبارات عمرانی خود را در مناطق عشایری هزینه کنند.

 مدیرکل امور عشایر لرستان ابراز داشت: ارتقاء شاخص های زیرساختی در مناطق عشایری استان، ارائه خدمات رفاهی و ایجاد تنوع در اشتغال عشایر سه محور اصلی هستند که در دستور کار خدمات دهی امور عشایر لرستان قرار دارد.

مدیرکل تجهیز، توسعه و نوسازی مدارس لرستان و رئیس آموزش و پرورش عشایر استان نیز در این نشست با بیان اینکه ساخت و تامین فضاهای آموزشی برای دانش آموزان عشایری وظیفه ذاتی اداره کل تجهیز و نوسازی مدارس است، گفت: از برکت وجود خیرین مدرسه ساز اقدامات قابل توجهی در مناطق عشایری استان انجام شده و به طور میانگین هفته ای یک باب مدرسه ساخته می شود که روستاهای دوردست در اولویت اصلی قرار دارند. 

رئیس آموزش و پرورش عشایری استان لرستان نیز اظهار داشت: مناطق عشایری استان گسترده است و دانش آموزان عشایری در اکثر مناطق هنوز در زیر چادر و یا کانکس آموزش می بینند که با توجه به امضای این تفاهم نامه مشترک انتظار بیشتری برای توجه به  فراهم نمودن امکانات تحصیلی برای دانش آموزان  عشایری استان داریم.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٥ مرداد ١٤٠٠ - ٠٩:٢٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: