نسخه چاپی


عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

آماده هرگونه همکاری با سازمان امور عشایر هستیم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با حضور در سازمان امور عشایر و تبریک انتصاب دکتر علائی مقدم از سوی وزیر جهاد کشاورزی به سمت سرپرستی این سازمان، گفت: در مجلس آماده هرگونه همکاری با سازمان امور عشایر هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، عباس گلرو نماینده مردم سمنان، سرخه و مهدیشهر و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در این دیدار با اشاره به مشکلات عشایر حوزه انتخابیه خود، گفت: یکی از مشکلات عشایر ما تامین نهاده دامی است چراکه مراتع ما غنی نیست و کمبود آب داریم به همین دلیل نیاز عشایر منطقه به نهاده دامی بویژه جو زیاد است.

وی افزود: یکی دیگر از درخواستهای عشایر ارائه تسهیلات است، اظهار داشت: تولیدات عشایر مهدیشهر متنوع است و در هیچ جای کشور نیست اما به صورت سنتی و فله ای ارائه می شود که نیاز است با برندسازی و بسته بندی مطلوب توزیع شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: عشایر تولیدات خوبی دارند و زحمت زیادی برای آن می کشند اما لازم است محصولات آنان با فرآوری و بسته بندی به بازار عرضه شود.

نماینده مردم سمنان، سرخه و گرمسار با دعوت از سرپرست سازمان امور عشایر برای بازدید از مناطق عشایری و بررسی مشکلات عشایر، برای وی در مسئولیت جدید با دانش و آگاهی که نسبت به مسائل و دغدغه های عشایر دارد، آرزوی موفقیت کرد.

نمایندگانی از تشکلها و عشایر مهدیشهر که در این نشست حضور داشتند نیز عدم دریافت سهم عشایر از مالیات بر ارزش افزوده، تامین علوفه دام و جو، پایین بودن قیمت دام زنده برای هر کیلوگرم 42 هزار تومان که صرفه اقتصادی ندارد، ممیزی مراتع و صدور دفترچه عضویت در تعاونیها برای عشایر جوانی که تشکیل زندگی مستقل داده اند را از مشکلات عشایر منطقه عنوان کردند.

 


Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

  • تاریخ درج خبر : جمعه ٣٠ آبان ١٣٩٩ - ١٦:٤٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: