نسخه چاپی


سرپرست سازمان امور عشایری ایران:

داشتن نظم و وجدان کاری اعتبار سازمان را بالا می برد

سرپرست سازمان امور عشایر ایران گفت: به نظم و وجدان کاری اعتقاد زیادی دارم چراکه داشتن نظم و وجدان کاری وجهه و اعتبار سازمان را بالا می برد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، شاهپور علائی مقدم روز سه شنبه 27 آبان در نشست شورای مدیران سازمان امور عشایر ایران، اظهار داشت: مهندس قندالی زحمات بی بدیلی را برای عشایر کشیدند و دستاوردهای ایشان برگ زرینی است که در سازمان امور عشایر باقی می ماند.

وی با بیان دغدغه هایش برای خدمت به جامعه عشایری، گفت: باید با استفاده از خردجمعی یک سازماندهی مجددی داشته باشیم و مرور کنیم از کجا می خواهیم به کجا برسیم.

علائی مقدم ادامه داد: وزیر محترم جهاد کشاورزی از ما انتظار تحول و نوگرایی دارند و همکاران این موضوع را سرلوحه کار قرار دهند.

سرپرست سازمان امور عشایر ایران بیان داشت: باید به گونه ای کار کنیم که بدانیم امروز آخرین روز کاری ما است و ببینیم در چنین فرصتی چه تاثیر مثبتی می توانیم داشته باشیم.

وی با تاکید بر حفظ کرامت کارکنان در هر سطحی، گفت: باید سطح نگاهمان را در رسیدگی به وضعیت کارکنان ستادی و استانی باز کنیم و  از قوانین استفاده کنیم و هر جایی کوچکترین روزنه ای در این خصوص وجود دارد از آن استفاده کنیم.

علائی مقدم ادامه داد: باید به پرسنل و کارکنانی که دغدغه بیشتری دارند و تلاش بیشتری می کنند توجه بیشتری کنیم  و دست به دست هم دهیم تا زمانی که اینجا هستیم منشا خیر برای جامعه عشایری باشیم.

 

استفاده از ظرفیت برنامه ششم برای تدوین برنامه هفتم

سرپرست سازمان امور عشایر ایران با بیان اینکه در آستانه تدوین برنامه هفتم توسعه کشور هستیم، گفت: برنامه ششم با اصلاحاتی که بر روی آن انجام خواهد شد،  پایه ای برای برنامه هفتم است.

علائی مقدم تاکید کرد: باید از ظرفیت برنامه ششم که در آن 17 بار از عشایر نام برده شده استفاده و نقاط قوت و ضعف آن را برطرف کنیم چراکه پنج سال سرنوشت سازمان در این برنامه رقم می خورد.

وی با انتقاد از تعداد پایین صدور کارت شناسایی برای عشایر و تردد دام در استانها، هشدار داد: از این به بعد پرداخت تسهیلات بانکی از طریق کارت تردد انجام می شود اما کار جدی ای در این خصوص برای عشایر صورت نگرفته و به شدت زیر سوال هستیم.

علائی مقدم با تاکید بر اختصاص یارانه حمل آرد و سوخت بر اساس آیین نامه تنظیم شده، گفت: عشایر کشور 24 میلیون راس دام دارند و اینکه اعلام کنیم تنها 600 هزار رأس آن بیمه شده است اصلاً قابل قبول نیست.

سرپرست سازمان امور عشایر ایران با تاکید بر نظارتها و بازرسی های استانی، گفت: با منطقه بندی  کشور به چهار منطقه شمال شرق، شمال غرب، جنوب و منطقه مرکزی، لازم است نظارت های استانی صورت گیرد تا موضوعات را آسیب شناسی کنیم.

وی با اشاره به اینکه وزیر محترم جهاد کشاورزی دستور تامین ده هزار تن نهاده دامی برای عشایر را دادند، بر اصلاح روش تغذیه دام در مناطق عشایری برای کاهش مصرف نهاده دامی تاکید کرد.

علائی مقدم همچنین با تاکید بر ضرورت انجام مطالعات در موضوعات مختلف مرتبط با عشایر، گفت: باید حوزه مطالعات در جامعه عشایری را گسترش دهیم و مطالعات را تنها محدود پروژه های عمرانی نکنیم.

سرپرست سازمان امور عشایر ایران با اشاره به اینکه امروز عصر علم و فن آوری در کارهای بازرگانی است، گفت: در حوزه تعاونیها باید برنامه داشته باشیم  و بدانیم دام عشایر را چگونه می توانیم به بازار عرضه کنیم.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٧ آبان ١٣٩٩ - ١٣:٤٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: