نسخه چاپی


معاون سازمان امور عشایر ایران:

برنامه های سازمان امور عشایر توسط تشکل ها اجرا می شود

معاون توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر گفت: برنامه های سازمان امور عشایر با هدف ارتقاء رفاه و معیشت عشایر از طریق تنوع بخشی به فعالیت های عشایر توسط تشکل های عشایری انجام و اجرا می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، شاهپور علائی مقدم در نشست مشترک امور تعاونی ها و تشکل های عشایری اظهار داشت: تشکل ها باید از سرمایه های عشایر برای افزایش تولید و درآمد خانوارهای عشایری با تغییر در نگرش سنتی تولید و روی آوری به شیوه های مدرن و جدید حفاظت کنند.

وی ادامه داد: از جمله این موارد می توان به روش های اصلاحی، انتقال یافته های ترویجی، اصلاح روش تغذیه دام و کاهش طول پروار اشاره کرد.

علائی مقدم گفت: تکمیل زنجیره تولید تا سر سفره مصرف کننده از طریق هفت برنامه در سازمان امور عشایر برنامه ریزی شده و پی گیری می شود.

معاون توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر بیان داشت: متاسفانه در مباحث پس از تولید، تشکل ها قوی عمل نکرده اند تا عشایر مزد زحمات و تولیدات خود را ببرند و تا این چرخه تکمیل نشود عشایر از مزایای آن بی بهره مند نخواهند بود بنابراین برای رسیدن به این موضوع مهم باید در تغییر ساختار و نگرش ارکان تشکل های عشایری اصلاحاتی صورت گیرد.

مدیرکل دفتر امور تعاونی ها و نظام بهره برداری نیز در این نشست استفاده از ابزار تشویق و ترغیب در آموزش، افزایش سرمایه و استفاده ازفن آوری های جدید را مهم دانست.

 

حسینی به افزایش سرمایه تعاونی های عشایری و برطرف کردن مشکلات آنها در استفاده از تسهیلات، تامین و توزیع سوخت عشایر، بیمه دام، آموزش و حسابرسی تاکید کرد.

گفتنی است در این نشست؛ در خصوص افزایش سرمایه تشکل با توجه به اهداف برنامه ششم، یارانه حمل سوخت و آرد برای عشایر و مشکلات مربوط با سامانه سوخت،  بیمه دام و بیمه اجتماعی عشایر، آموزش و ترویج  عشایر و تشکل های عشایری، تسهیلات دریافتی توسط تشکل ها و مباحث مربوط به حسابرسی مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت. 

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٧ مرداد ١٣٩٩ - ١٣:٣٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: