نسخه چاپی


مجلس برای ارتقا زندگی عشایر کمک خواهد کرد

دنبال تشکیل فراکسیون عشایری در مجلس یازدهم هستیم

نماینده مردم مسجدسلیمان، لالی، اندیکا و هفتگل در مجلس گفت: به دنبال تشکیل فراکسیون عشایری در مجلس یازدهم هستیم و هر کاری از دست ما در مجلس برای ارتقا زندگی عشایر بربیاید حتما کمک خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، نمایندده مردم مسجد سلیمان، لالی، اندیکا و هفتگل روز دوشنبه 2 تیر ماه با حضور در سازمان امور عشایر با کرمعلی قندالی رئیس سازمان دیدار و گفتگو و تبادل نظر کرد.

نماینده مردم مسجد سلیمان، لالی، اندیکا و هفتگل در این نشست که مدیرکل امور عشایر خوزستان نیز حضور داشت، گفت: عشایر کمترین هزینه را برای دولت دارند و علیرغم کارهای زیادی که در طول 40 سال برای آنان انجام شده اما همچنان در منطقه ما محرومیت هایی وجود دارد که اگر حرکت جهادی امور عشایر نبود همین امکانات هم نبود.

علیرضا ورناصری با اشاره به اینکه تعداد 60 هزار نفر عشایر در این چهار شهرستان جمعیت هدف ما هستند که عدد قابل توجه ای است، اظهار داشت: در این مناطق محروم تنها حامی عشایر همین امور عشایر است و به نوعی یک کدخدا و متولی اصلی در منطقه است و مردم جاده و آب و راه را از امور عشایر می خواهند.

نماینده مردم مسجد سلیمان، لالی، اندیکا و هفتگل در مجلس، افزود: هیچ منطقه ای در کشور در حوزه خدمات ارتباطی محروم تر از منطقه ما نیست علاوه بر اینکه در حوزه های بهداشت و درمان و راه هم شاخص ها مطلوب نیست.

وی ادامه داد: دانش آموزان عشایری دختر و پسر ما باید 5 کیلومتر مسیر را پیاده طی کنند تا به نقطه ای برسند که تازه از آنجا با موتور یا تراکتور به مدرسه بروند که این کار بسیار سختی است و کار یک روز و دو روز هم نیست.

ورناصری ابراز داشت: منطقه ما سرشار از نعمت و ظرفیت است  و همچنان بکر و دست نخورده باقی مانده که اگر در حوزه ارتباطات و راه توجه کنیم عشایر منطقه سرپا می شوند.

نماینده مردم مسجد سلیمان، لالی، اندیکا و هفتگل در مجلس یازدهم، خاطرنشان کرد: به دنبال تشکیل فراکسیون عشایری در مجلس یازدهم هستیم و هر کاری از دست ما در مجلس برای ارتقا زندگی عشایر بربیاید حتما کمک خواهیم کرد.

وی گفت: خدماتی که پس از انقلاب به عشایر ارائه شده نسبت به قبل از انقلاب اصلا قابل مقایسه نیست اما هنوز محرومیت هایی در حوزه تامین آب، بهداشت و درمان، آموزش و پرورش، راه و ... وجود دارد که باید کمک کنیم این محرومیت ها بر طرف شود.

 

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٣ تير ١٣٩٩ - ١١:٢٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: