نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر خوزستان:

13 میلیارد تومان سهم عشایر 4 شهرستان از مالیات بر ارزش افزوده

مدیرکل امور عشایر خوزستان گفت: از محل اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده اعتبارات خوبی به عشایر استان اختصاص یافته که سهم مسجدسلیمان، لالی، اندیکا و هفتگل 13 میلیارد تومان بوده است و انتظار داریم فرمانداری ها این اعتبارات را به صورت مناسب هزینه کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، علی رحم کریمی در نشست نماینده مردم مسجدسلیمان، لالی اندیکا و هفتگل با رئیس سازمان امور عشایر با بیان این مطلب اظهار داشت: بیش از 40 درصد عشایر خوزستان در مسجدسلیمان، لالی، اندیکا و هفتگل تحت عنوان یک مسجدسلیمان بزرگ حضور دارند.

وی با بیان اینکه عشایر استان در فصل بهار عمدتا به چهارمحال بختیاری و اصفهان کوچ  و در ییلاقات این استانها مستقر می شوند، افزود: از نظر فرهنگی نیز قرابت بین عشایر این شهرستاهان با عشایر چهارمحال و بختیاری وجود دارد و در سامانه های قشلاقی و ییلاقی ارتباطات زیادی با هم دارند که اگر در آنجا کمک به ایلراه ها شود در مجموع به عشایر این چهار شهرستان نیز کمک می شود.

کریمی ادامه داد: 40 درصد از 12 میلیارد تومان تسهیلاتی که در سال 98 به عشایر استان اختصاص یافت، مربوط به این چهار شهرستان بود و عملکرد در این چهار شهرستان خوب است و از نظر دامداری هم شرایط بهتری دارند.

 مدیرکل امور عشایر خوستان با اشاره به اینکه چالش هایی که داریم عمدتا در حوزه زیرساخت ها و راه است، افزود: 980 کیلومتر راه در این چهار شهرستان وجود دارد که هزینه های نگهداری آنها با این اعتبارات محدود امکان پذیر نیست .

کریمی با بیان اینکه تامین و توزیع سوخت فسیلی در مناطق عشایری کار سختی است، گفت: اگر راه دسترسی مناسب نداشته باشیم سایر دستگاه ها خیلی رغبت نمی کنند در مناطق عشایری کار کنند و اگر بتوانیم در حوزه راه کار کنیم حضور دستگاه های دیگر برای ارائه خدمات به عشایر نیز بیشتر می شود.

وی بیان داشت: در حوزه تامین آب شرب انصافا در این چند سالی که مهندس قندالی در راس سازمان بودند اتفاقات بسیار خوبی در مناطق عشایری افتاد و ما برای اینکه شاخصها را در این حوزه ارتقا دهیم نیازمند حمایت های ملی و استانی بیشتری هستیم.

 

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٣ تير ١٣٩٩ - ١١:٢٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: