نسخه چاپی


مدیرکل امور سیاسی نهاد ریاست جمهوری:

باید با توجه به سبک زندگی عشایر به این جامعه کمک کنیم

مدیرکل امور سیاسی نهاد ریاست جمهوری گفت: نوع زندگی عشایر شرایط خاص خود را دارد و چندان با زندگی در شهرها قابل قیاس و مقایسه نیست و لازم است باتوجه به سبک و نوع زندگی عشایر تا جایی که می توانیم به آنان کمک کنیم.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، نشست بررسی مشکلات و مسائل جامعه عشایری کشور با حضور رئیس و مدیران سازمان امور عشایر ایران، مدیرکل امور سیاسی نهاد ریاست جمهوری، و نمایندگان وزارتخانه ها و دستگاه های اجرائی در سالن اجتماعات سازمان امور عشایر برگزار شد.

مدیرکل امور سیاسی نهاد ریاست جمهوری در این نشست اظهار داشت: نوع زندگی عشایر شرایط خاص خود را دارد و چندان با زندگی در شهرها قابل قیاس و مقایسه نیست و لازم است باتوجه به سبک و نوع زندگی عشایر تا جایی که می توانیم به آنان کمک کنیم.

نصیری گفت: برای اینکه نتیجه بهتری از این جلسات بگیریم بهتر است موضوعات را با توجه به اهمیت اولویت بندی و انتخاب کنیم و دستور ویژه ای را از رئیس جمهور بگیریم که محقق شود.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم همه مشکلات عشایر را مطرح کنیم شاید نتوانیم به همه آنها بپردازیم و سیستم اجرایی کشور را درگیر آن کنیم.

نصیری با تاکید بر اینکه باید یک کار جدیدی را تعریف و پیشنهاد دهیم تا بتوانیم آنرا پیگیری کنیم، گفت: در مورد مشکلات عشایر باید ببینیم کدام یک دارای اولویت است و بعنوان خروجی این نشست آنرا مطالبه کنیم و ما هم کمک و پیگیری می کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، در این نشست احمدی میرقائد مدیرکل دفتر ساماندهی و هماهنگی امور عشایر با قدردانی از حضور نمایندگان دستگاه های مختلف اجرایی کشور در این نشست، گزارشی از جمعیت، توانمندی های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و امنیتی عشایر و کاستی های که در جامعه عشایری وجود دارد به حاضرین در نشست ارائه داد.

نمایندگان وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی کشور نیز در این نشست گزارشی از اقدامات دستگاه متبوع خود ارائه دادند و در پایان مقرر شد موضوعات اولویت دار در حوزه عشایری برای ارائه به رئیس جمهور تبیین و در صورت نیاز نشست های کارشناسی برگزار و گزارش آن به دفتر امور سیاسی نهاد ریاست جمهوری ارائه شود.

 

 

 

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٣ تير ١٣٩٩ - ٠٩:٠٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: