نسخه چاپی


مدیرعامل اتحادیه دامداران متحرک ایرانیان:

120 هزار تن نهاده دامی در سال 98 بین عشایر توزیع کردیم

مدیرعامل اتحادیه دامداران متحرک ایرانیان اظهار داشت: سال گذشته 120 هزار تن نهاده دامی بین عشایر کشور توزیع کردیم که در طول فعالیت اتحادیه عشایری بی سابقه بوده است و توانستیم تجهیز منابع کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، فضل خُرم مدیرعامل اتحادیه دامداران متحرک ایرانیان در نشست سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهادکشاورزی با رئیس سازمان امور عشایر با بیان این مطلب، اظهار داشت: در حال حاضر ۲۴۴ اتحادیه و تعاونی عشایری در سراسر کشور با سرمایه واقعی 400 میلیارد تومان فعالیت می کنند.

وی با اشاره به تاریخچه راه اندازی تعاونی های عشایری، گفت: خدمات به عشایر تا سال 1360 از طریق شبکه تعاونی های روستائی صورت می گرفت که از سال 61 تعاونی های عشایری برای ارائه خدمات به جامعه عشایری راه اندازی شد.

خُرم با بیان اینکه تا کی باید نهاده دامی را از خارج وارد کنیم، افزود: در حال حاضر اتحادیه دامداران متحرک یک اتحادیه قوی است و در صدد هستیم با همکاری شرکت پشتیبانی امور دام 95 میلیارد تومان برای خرید مستقیم جو از منابع داخلی و کشاورزان تامین کنیم.

وی گفت: خرید ۴۶ هزار و ۵۰۰ تن جو تولیدی از کشاورزان با همکاری و تجهیز منابع بخشی از وجوه ۹۵۰ میلیارد ریالی جو توسط صندوق های حمایت از توسعه بخش کشاورزی صورت می گیرد.

مدیرعامل اتحادیه دامداران متحرک ایرانیان با بیان اینکه شرکت پشتیبانی امور دام و معاونت امور دام وزارت جهادکشاورزی در تامین ۱۲۲ هزار تن جو توزیعی توسط این اتحادیه مساعدت زیادی داشتند، افزود: صرفا توسط اتحادیه مرکزی و شبکه تعاونی های عشایری سراسر کشور ۴۵۰ هزار تن انواع نهاده دامی در بین دامداران عشایری توزیع شده است.

وی اظهار داشت: یکی از برنامه های بلند مدت ما این است که برای عشایر وام بگیریم و بخشی از این تسهیلات را به افزایش سرمایه عشایر در تعاونی ها اختصاص دهیم.

خُرم ادامه داد: همچنین صدور کارت هوشمند برای عشایر در حال عملیاتی شدن است که از طریق این کارتها هر گونه خدمات و ارزاقی که به عشایر داده می شود مشخص می گردد.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٩ - ٢٣:٥١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: