نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر فارس:

تامین 1500 تن جو توسط تشکل های عشایری فارس

مدیرکل امور عشایر فارس از تامین و خرید 1500 تن جو از منابع داخلی توسط اتحادیه و شرکت های تعاونی عشایری از اواسط اردیبهشت ماه 99 تا کنون خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر فارس، روح الله بهرامی اظهار داشت: در راستای حمایت از دامداران عشایری فارس، درصد قابل توجهی از نیاز عشایر به علوفه توسط تشکل های عشایری استان شامل یک اتحادیه و 23 شرکت تعاونی، تامین می شود.

وی افزود: از اواسط اردیبهشت تا کنون 1500 تن جو توسط شرکت های تعاونی عشایری فارس خریداری و در میان دامداران عشایری متقاضی در حال توزیع  است.

بهرامی ادامه داد: با توجه به اختصاص سطح قابل توجهی از اراضی کشاورزی استان به کشت جو آبی و دیم، بارش نزولات جوی و کیفیت مناسب مزارع، پیش بینی می شود امسال بیش از ده هزار تن جو  توسط تشکل های عشایری فارس خریداری شود.

مدیرکل امور عشایر فارس با اشاره به معضلاتی که دامداران عشایری با آن مواجه هستند، گفت: نوسانات شدید قیمت جو در فصل پاییز و زمستان از جمله این معضلات است که بعضاً سود حاصله به جیب دلالان و سودجویان می رود که با این اقدام تشکل های عشایری، بهره برداران عشایری جو و سایر نهاده مورد نیاز دام خود را از طریق تعاونی ها و با قیمت مناسب تهیه می کنند.

وی به عشایر استان توصیه کرد که به منظور بهبود تغذیه دام و  افزایش بهره وری در تولید، به جای جو از کنسانتره استفاده نمایند.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٩ - ٠٨:٣٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: