نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران:

شیوه نامه احداث سرپناه برای عشایر در مراحل نهایی است

رئیس سازمان امور عشایر ایران با تاکید برای اینکه عشایر باید سرپناه مناسبی داشته باشند، گفت با تفاهم و همکاری با سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور، تدوین شیوه نامه احداث سرپناه برای عشایر در مراحل نهایی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، کرمعلی قندالی روز یکشنبه 11خرداد در دومین گردهمایی ویدئو کنفرانسی مدیران ستادی و استانی امور عشایر سراسر کشور در سال 99، اظهار داشت: خوشبختانه با اقدامات پیشگیرانه ای که صورت گرفت جامعه عشایری کمتر دچار کرونا شدند که حاصل زحمات همکاران ستادی و استانی به خصوص وزارت بهداشت بود و بسیج و سپاه و هلال احمر هم در این خصوص کمک کردند که از همه عزیزان تشکر می کنم.

وی تاکید کرد: دستورالعمل های بهداشتی برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا با همان شدت و حدت قبلی، چه در ادارات عشایری و چه در مناطق عشایری، باید مورد توجه قرار داشته باشد.


اختصاص 1000 میلیارد تومان طی دو سال به زنجیره تولید در مناطق عشایری
 رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: امسال ۴۵۰ میلیارد تومان برای طرح زنجیره تولید گوشت قرمز در مناطق عشایری اختصاص می یابد.

وی افزود: بدین ترتیب طی سالهای ۹۸ و ۹۹ در مجموع ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای اجرای زنجیره تولید در مناطق عشایری در نظر گرفته شده است.

قندالی بیان داشت: به خاطر بارندگی های خوب و پراکنش آن در سطح کشور، امسال وضعیت مراتع در مناطق ییلاقی و قشلاقی مطلوب است و خوشبختانه در حوزه نهاده های دامی وضعیت مناسبی را داریم.

 

هرینه کردن اعتبارات عشایری در روستاها خلاف قانون است

رئیس سازمان امور عشایر ایران با تاکید بر اینکه نباید اعتبارات عشایری در روستاها و مناطقی که دارای کد هستند هزینه شود، افزود: این کار خلاف مقررات است چراکه اعتبارات عشایری باید فقط در مناطق ییلاقی، قشلاقی و مسیر کوچ عشایر که حوزه کاری سازمان امور عشایر است، هزینه شود.

وی با اشاره به افتتاح و شروع به کار یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: امیدواریم  یک فراکسیون عشایری قوی در مجلس یازدهم تشکیل شود تا بتوانیم از ظرفیت های تصمیم گیری و تصمیم سازی این فراکسیون و مجلس در حوزه قانونگذاری و ارائه خدمات بهتر به عشایر استفاده کنیم.

قندالی خطاب به مدیران استانی تاکید کرد: تعامل و ارتباط با نمایندگان مجلس شورای اسلامی بسیار مهم است و باید در دستور کار مدیران باشد تا بتوانیم از این ظرفیت به خوبی بهره ببریم.

وی با اشاره به افتتاح  راه اندازی برنامه "رویش" در سیما توسط وزیر جهادکشاورزی، گفت: به تازگی برنامه "رویش" ویژه وزارت جهاد کشاورزی در شبکه آموزش سیما آغاز به کار کرده است که باید از این ظرفیت برای معرفی عشایر و توانمندی های آنان  هم از طریق سازمان و هم از طریق تشکل های عشایری بهره ببریم.

 

تقدیر از فعالیت های موثر روابط عمومی

رئیس سازمان امور عشایر ایران با تقدیر و قدردانی از تلاشها و فعالیت های موثر مجموعه همکاران روابط عمومی سازمان  برای حائز رتبه شدن در بخش "ارتباطات مردمی" در ارزیابی سالانه روابط عمومی های وزارت جهادکشاورزی، تاکید کرد: روابط عمومی آئینه تمام نمای یک دستگاه است که باید فعالیت های سازمان را به صورت شفاف گزارش و چالش ها و کاستی ها را نیز بیان کند.

قندالی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به طرح زنجیره تولید گوشت قرمز، تاکید کرد: این طرح باید توأم با زنجیره ارزش و زنجیره ارتقاء بهره وری و با محوریت تولید و بهره وری از منابع تولید، اشتغال و منابع انسانی و مادی و فیزیکی انجام شود.

وی با اشاره به اینکه امسال بوستان های جنگلی مملو از علوفه هستند و به دنبال این هستیم تا مجوز بگیریم عشایر از این ظرفیت بهره مند شوند، گفت: در خصوص بیمه دام، بیمه اجتماعی عشایر و پلاک گذاری دام عشایر باید اقدامات مناسب تری انجام و گزارش کاملی از آن داشته باشیم.

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: در کنار پروژه هایی که از محل اعتبارات ملی در استانها انجام می شود، باید پیوست مشارکت استانی نیز آورده شود و ضروری است مدیران استانی در این خصوص با مسئولین استانی و شهرستانی از جمله فرماندارها تعامل بیشتری داشته باشند. 

وی با تاکید بر اینکه باید تمام فکر ما این باشد که چگونه می توانیم بیشتر و بهتر به جامعه عشایری کمک کنیم، اظهار داشت: امسال نه تنها تولیدات عشایر کم نخواهد شد، بلکه نسبت به سال گذشته بیشتر نیز خواهد بود.


  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ١١ خرداد ١٣٩٩ - ١٤:٣٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: