نسخه چاپی


عشایر به داد کوه سیاه رسیدند

آتش سوزی خسارات زیادی به پوشش گیاهی و عشایر کوه سیاه وارد کرد

وقوع صاعقه و آتش در ارتفاعات کوه سیاه دشتستان خسارات زیاد و جبران ناپذیری را به پوشش گیاهی و 200 خانوار عشایری در این منطقه وارد کرد که ابعاد آن در حال بررسی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر بوشهر، در پی آتش سوزی عصر چهارشنبه 7 خرداد در ارتفاعات کوه سیاه  (قره داغ) از مراتع  عشایر بخش بوشگان شهرستان دشتستان، مدیر امور عشایر استان بوشهر با حضور در مراتع احمد لر، گفت: با توجه به سخت گذر بودن و شیب تند منطقه و تجربه آتش سوزی دهرود و تنگستان، امیدی به اعزام بالگرد آب پاش از استان های همجوار نیست و تنها نیروهای انسانی و آشنا به منطقه برای مهار آتش کارساز هستند.

عبدالمحمد امینی زاده بهمره تعدادی از کارکنان امور عشایر استان ضمن پیوستن به گروه عشایری اطفاء حریق، خواهان همکاری جدی پرسنل اداری، عشایر منطقه و شوراهای عشایری برای کنترل و مهار آتش شد.

نهایتا با مشارکت گسترده عشایر، یگان حفاظت منابع طبیعی، هلال احمر، شهرداری بوشگان و سایر ادارت مرتبط با ستاد بحران استان و شهرستان، صبحگاه روز شنبه 10 خرداد آتش به صورت کامل مهار شد.

منطقه کوه سیاه از مراتع درجه یک و مستعد عشایر استان بوشهر می باشد که دارای ذخائر زنتیکی با ارزشی از گونه های درختان و درختچه های بادام، کنار، انجیر، بنه و پسنه کوهی و انواع گیاهان داروئی از جمله آویشن و بوته ها و گیاهان یک ساله و چند ساله خوش خوراک برای تغذیه دام عشایر است.

200 خانوار عشایری طایفه شش بلوکی، از تیره دوقزلو دارای پروانه بهره برداری از مراتع کوه سیاه هستند که خسارات قابل توجهی به مراتع آنان وارد شده است.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ١١ خرداد ١٣٩٩ - ٠٠:٤٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: