نسخه چاپی


فرماندار زرندیه:

عشایر از کانون‌های مهم تامین زنجیره غذایی کشور هستند

فرماندار زرندیه در نشست رئیس سازمان امور عشایر و رئیس سازمان دامپزشکی با عشایر شهرستان، گفت: عشایر از کانون‌های مهم و اساسی تامین زنجیره غذایی کشور هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، هادی فدایی در بازدید رئیس سازمان امور عشایر ایران و رئیس سازمان دامپزشکی کشور از منطقه عشایری "یعقوب حصاری" زرندیه اظهار داشت: در شهرستان زرندیه مشکلاتی در حوزه عشایری وجود دارد که تلاش می‌کنیم در سطح استان و ملی این مشکلات را پیگیری و برطرف کنیم.

وی بیان کرد: سفر مسئولین دو سازمان کشوری به زرندیه نشان از اراده مصمم برای حمایت از عشایر و تقویت تولیدات دامی و اقتصادی عشایر منطقه است.

فرماندار زرندیه گفت: بازاریابی محصولات عشایر بسیار مهم است و کمک شایانی به تقویت بنیه اقتصادی آنان کرده و انگیزه تداوم فعالیت ها را دوچندان می‌کند.

رئیس امور عشایر استان مرکزی نیز در این نشست که عشایری از استان های مرکزی، قم، تهران و قزوین نیز حضور داشتند، با اشاره به اینکه بیش از پنج هزار هکتار مرتع در زرندیه در اختیار عشایر قرار دارد، افزود: امسال به دلیل شیوع کرونا عشایر با تاخیر و از ۲۵ اردیبهشت در استان ساکن شدند.

علی اکبر منصوری ادامه داد: استان مرکزی محل تردد عشایر قم، قزوین، تهران و البرز است و هشت طایفه نمونه کشور در استان حضور دارند که عشایر زرندیه بیشتر از ایل شاهسون و طایفه کله کوهی هستند و مشکل اصلی آنان در حوزه آبرسانی و تامین آب است.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ١٠ خرداد ١٣٩٩ - ١٩:٢٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: