نسخه چاپی


پایان کوچ بهاره عشایر یزد

رئیس امور عشایر استان یزد گفت: امسال کوچ بهاره عشایر استان به دلیل شیوع بیماری کرونا با تاخیر ۴۰ روزه انجام و هفته گذشته پایان یافت .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، حسن زارع در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا اظهار داشت: همه ساله کوچ عشایر استان در شهرستان‌های ابرکوه و خاتم، اواسط فروردین ماه آغاز می شد که امسال به خاطر شیوع کرونا، حرکت از قشلاق به ییلاق به آخر اردیبهشت ماه موکول شد.

وی با بیان اینکه تاکنون موردی از ابتلا به بیماری کرونا در میان عشایر استان گزارش نشده است، افزود: همزمان با کوچ عشایر تیم واکسیناسیون اداره کل دامپزشکی، عوامل نیروی انتظامی و عاملان توزیع نیازهای ضروری عشایر کوچنده در زمان مقرر در مسیر کوچ استقرار یافتند.

زارع یاد آورشد: یک هزار و ۲۰۰ کیلومتر ایلراه در حد فاصل مناطق ییلاقی و قشلاقی عشایر در بین استان‌های یزد، فارس و کرمان وجود دارد که مورد استفاده عشایر یزد قرار می گیرد.

رئیس امور عشایر استان یزد گفت: با استقرار عشایر استان در مناطق ییلاقی استان‌های فارس و کرمان، برای جبران بخشی از زیان‌های ناشی از ویروس کرونا، ۴۰۰ بسته معیشتی بین آنان توزیع شد که برای تامین این کمک‌های معیشتی یک میلیارد ریال با مشارکت خیران هزینه شده است .

وی با بیان اینکه ۲۰۰ بسته معیشتی بین عشایران ابرکوه و ۲۰۰ بسته نیز بین عشایران شهرستان خاتم توزیع شد، اظهارکرد: علاوه بر توزیع بسته‌های معیشتی هزار و ۵۰۰ بسته بهداشتی نیز با همکاری اداره بهداشت استان بین خانوارهای عشایر استان توزیع شد.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ١٠ خرداد ١٣٩٩ - ١٨:٣١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: