نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی:

آبرسانی پایدار به عشایر اولویت امور عشایر خراسان رضوی

مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی گفت: با توجه به تامین ۷۰ درصد آب شرب پایدار برای عشایر خراسان رضوی، یکی از اولویت های ما برای حمایت از تولید و توسعه مناطق عشایری ادامه آبرسانی تا رسیدن به تامین کامل آب شرب بهداشتی و پایدار برای عشایر استان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان رضوی، محمد نبوی فرد در بازدید از پروژه‌ خط انتقال آب از منطقه عشایری چاه زول به منطقه عشایری نهور شهرستان خواف که به اتفاق مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستائی استان و فرماندار خواف انجام شد، گفت: برای حمایت از عشایر و تولیدات آنان و توسعه مناطق عشایری ضرورت توجه بیشتر و در اولویت قرار گرفتن آبرسانی پایدار به عشایر اهمیت بسزایی دارد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از مباحث مهم آبرسانی در مناطق عشایری احداث بندهای خاکی است که نقش بسزایی در مهار و کنترل سیلاب و آبهای سطحی و همچنین تامین آب دام عشایر خواهد داشت.

نبوی فرد افزود: تامین اعتبار برای احداث بند خاکی در منطقه عشایری نهور از محل اعتبارات ملی که مطالعه آن در سال ۹۷ توسط  انجام گرفته، در برنامه‌های سال ۹۹ اداره کل قرار خواهد گرفت که علاوه بر فواید اجرای این گونه پروژه ها از خروج آب کشور با توجه به مرزی بودن منطقه جلوگیری می شود.

مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی: اظهار کرد:  تمام سعی خود را خواهیم کرد، حداکثر تا ۷۰ روز آینده خط انتقال آب منطقه عشایری نهور به طور کامل به اتمام برسد و در هفته دولت افتتاح و مورد بهره برداری عشایر منطقه قرار بگیرد.

 پروژه خط انتقال آب به منطقه عشایری نهور با اعتباری بیش از ۱۲ میلیارد ریال و به طول ۱۶ کیلومتر از محل اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده با همکاری فرمانداری شهرستان خواف تامین شده که با اجرای این طرح، 65 خانوار عشایری با  دارا بودن 14 هزار راس دام از آب شرب بهداشتی پایدار برخوردار خواهند شد.

اجرای این طرح و نیز مرمت راه ارتباطی منطقه عشایری نهور باعث مهاجرت معکوس 20 خانوار عشایری از سایر مناطق شهری به محله عشایری شده است.

 

  • تاریخ درج خبر : پنج شنبه ٨ خرداد ١٣٩٩ - ١٤:٠٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: