نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایرخراسان جنوبی خبر داد:

مطالعه اجرای شش پروژ انتقال آب در مناطق عشایری خراسان جنوبی

مدیرکل امور عشایرخراسان جنوبی گفت: با پیگیری های انجام شده و مساعدت ریاست سازمان امور عشایر و مدیرکل دفتر مطالعات سازمان، تخصیص اعتبار برای مطالعه شش پروژه انتقال آب در مناطق عشایری استان در سال 99 اعلام شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان جنوبی، مهدی عصمتی پور اظهار داشت: در حال حاضر آبرسانی به بیشتر محلات عشایری استان به صورت سیار و با تانکر انجام می شود که این موضوع علاوه بر تحمیل هزنیه های فراوان، تنش های متعددی به جامعه عشایری  استان وارد کرده و باعث کاهش سطح درآمد آنان شده است.

وی افزود: ایام تابستان اوج نیاز آبی در محلات عشایری استان است که  وقفه در آبرسانی حتی بعضا می تواند باعث تلفات دامی و از بین رفتن سرمایه عشایر شود.

عصمتی پور گفت: بر همین اساس با پیگیری های انجام شده و مساعدت ریاست سازمان امور عشایر و مدیرکل دفتر مطالعات سازمان، تخصیص اعتبار برای مطالعه شش پروژه انتقال آب در سال 99 به استان اعلام شده است.

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی افزود: قرارداد مطالعه و نقشه برداری و طراحی مسیر انتقال آب در شش شهرستان (طبس، نهبندان، زیرکوه، قاین، درمیان، سربیشه) با هدف تامین آب بهداشتی 95 محله عشایری استان با جمعیت 920 خانوار که با کمبود شدید آب مواجهند، با شرکت های مهندسین مشاور صلاحیت دار به مبلغ سه میلیارد و 750 میلیون ریال منعقد شده که تا پایان شهریور ماه انجام می شود.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ٣ خرداد ١٣٩٩ - ١٠:١٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: