نسخه چاپی


مدیرکل دفتر مطالعات سازمان امور عشایر خبر داد:

سامانه اطلاعات مکانی مناطق عشایری کشور راه اندازی شد

مدیرکل دفتر مطالعات سازمان امور عشایر ایران گفت: سامانه اطلاعات مکانی مناطق عشایری کشور راه اندازی و لینک آن برای بهره مندی علاقمندان در وب سایت سازمان امور عشایر www.ashayer.ir قرار داده شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، مهدی میزبان با اعلام این مطلب درباره ویژگی های این سامانه اظهار داشت: سامانه  اطلاعات مکانی مناطق عشایری کشور بر اساس اطلاعات مکانی و توصیفی زیست بوم ها، سامانه ها، سامان های عرفی، کانون های اسکان، و اطلاعات ایلراه های عشایری کشور به تفکیک استانی طراحی شده و قابلیت افزایش لایه های اطلاعاتی مختلف را نیز دارا است.

وی افزود: از دیگر قابلیت های این سامانه، لینک اسناد الکترونیک دفتر مطالعات سازمان امور عشایر ایران به آن است.

میزبان بیان داشت: علاوه بر کاربران سازمان امور عشایر به عنوان متولی خدمات رسانی به عشایر، محققان و دانشجویان علاقه مند به حوزه مطالعات عشایری و دستگاه های مرتبط با برنامه ریزی در حوزه عشایر از جمله سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری می توانند از مزایای این سامانه استفاده و بهره مند شوند.

مدیرکل دفتر مطالعات سازمان امور عشایر ایران ادامه داد: صفحه اصلی این سامانه شامل نمای کلی نقشه، جداول محتوای نقشه، منوی اصلی سامانه و کار با نقشه است که با حرکت موس روی نقشه، مختصات جغرافیایی نقاط نمایان می شود.

وی اضافه کرد: همچنین ابزارهایی برای چاپ و دانلود نقشه ها به شکل تصویر در منوی اصلی قرار داده شده و امکان جستجوی توصیفی نیز در سامانه جدید فراهم شده است.  

 

لینک ورود به سامانه اطلاعات مکانی مناطق عشایری کشور   http://185.161.115.203/tribewebgis/

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٩ - ١٣:٢١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: