نسخه چاپی


قائم مقام سازمان امور عشایر ایران:

تحریم ها اثرات مثبتی بر اقتصاد عشایر داشته است

قائم مقام سازمان امور عشایر گفت: اثرات مثبت و منفعت تحریم ها بر اقتصاد جامعه عشایری بیشتر از مضرات و آثار منفی آن بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، شاهپور علائی مقدم در نشست بررسی تحریم ها بر اقتصاد عشایر کشور، اظهار داشت:جامعه عشایری ذاتا نماد اقتصاد مقاومتی هستند و خوداتکایی عشایر در تولید بیشتر تز سایر بخشها است.

وی با بیان اینکه اثرات مثبت تحریم ها بر اقتصاد جامعه عشایری، در همین خوداتکایی عشایر در تولید است، گفت: تحریم ها خود به خود موجب بهره وری تولید در جامعه عشایری شده است.

علائی مقدم بیان داشت: عشایر در مدیریت تولید نیز گام های مهمی برداشته اند که باعث کاهش اثرات منفی تحریم ها در این جامعه شده است.  

قائم مقام سازمان امور عشایر ایران ادامه داد: همچنین بهره گیری از تکنولوژی های نو در تولیدات عشایری، باعث اقتصادی تر شدن تولید و حتی افزایش تولید گوشت قرمز توسط عشایر شده است.

وی با بیان اینکه تحریم ها به دو صورت مستقیم و غیرمستقیم بر اقتصاد جامعه عشایری اثرگذار بوده است، افزایش قیمت نهاده های دامی را اثر مستقیم و تورم و افزایش کالاها و خدمات و مشکلات صادرات و واردات را از اثرات غیرمستقیم تحریم بر جامعه عشایری عنوان کرد.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢١ ارديبهشت ١٣٩٩ - ٠٧:٢٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: