نسخه چاپی


مدیر امور عشایر استان تهران:

عشایر تهران به کرونا مبتلا نشده‌اند

مدیر امور عشایر استان تهران گفت: بیش از دو هزار و ۵۰۰ هزار خانوار عشایری ساکن در استان تهران در سلامت کامل بسر می‌برند و ویروس کرونا به این جامعه سرایت نکرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر استان تهران، هاتف ممیزی در جلسه کارگروه عشایری پاکدشت که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: با شیوع ویروس کرونا و با هدف حفظ سلامتی عشایر به ویژه در ایام کوچ بهاره، علاوه بر بررسی وضعیت سلامتی عشایر، اقلام بهداشتی، ماسک و مواد ضدعفونی کننده بین عشایر توزیع شد.
وی با اشاره به حضور عشایر در مراتع جنوبی دشت ورامین، گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تأخیر در کوچ عشایر، تلاش می‎شود تا با هماهنگی سازمان منابع طبیعی، زمان بازگشت عشایر از مناطق قشلاقی نیز با تأخیر انجام شود.

ممیزی یادآور شد: چهارده هزار و ۱۳۵ نفر عشایر در استان تهران زندگی می کنند که این جمعیت تنها یک دهم درصد از کل استان تهران را شامل می‌شوند ولی همین جمعیت ۲۵ درصد از گوشت قرمز سبک مورد نیاز استان را تأمین می‌کند.
مدیر امور عشایر استان گفت: عشایر استان تهران ۷۰۰ هزار رأس دام سبک در اختیار دارند و بیشترین تعداد عشایر استان  در ورامین، پاکدشت و دماوند زندگی می‌کنند.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ٢٠ ارديبهشت ١٣٩٩ - ١٣:١٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: