نسخه چاپی


عشایر بوشهر در صحت هستند

ابتلای عشایر بوشهر به کرونا صحت ندارد

خانواده عشایری که نتیجه آزمایش ابتلای آنان به ویروس کرونا مثبت اعلام‌شده 15 سال است در تهران سکونت دارند و برای دیدار با فرزند خود به بوشهر سفر کرده بودند.

مدیر امور عشایر استان بوشهر در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران گفت: خوشبختانه در خصوص ابتلای عشایر استان به ویروس کووید ۱۹ تاکنون موردی اعلام نشده است و شایعه ابتلای سه نفر از یک خانواده عشایری در بوشهر به کرونا صحت ندارد.

عبدالمحمد امینی زاده ادامه داد: خانواده مذکور اصالتا اهل بخش بوشکان از توابع شهرستان دشتستان هستند که از ۱۵ سال پیش تا کنون در شهر تهران ساکن هستند.

وی اظهار داشت: این سه نفر در تهران به ویروس کرونا مبتلا شده اند که مبادرت به سفر به استان بوشهر کرده بودند که به محض ورود به فرودگاه بوشهر و مشکوک بودن آنان به ابتلا به کرونا به مراکز درمانی استان اعزام و در آزمایشات تست آنان مثبت بود که تحت درمان قرار گرفتند.

بر اساس این گزارش، دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر نیز در این خصوص گفت: این خانواده از اهالی بخش بوشکان شهرستان دشتستان هستند که از ۱۵ سال پیش در تهران سکونت دارند.

سعید کشمیری ادامه داد: این خانواده برای دیدار با فرزند خود از تهران به بوشهر سفر کردند که در بدو ورود معاینه و بلافاصله بستری و تحت مراقبت های پزشکی قرار گرفتند.

وی با درخواست از مردم برای پرهیز از انتشار شایعات بی‌اساس پیرامون جامعه غیور عشایری خاطرنشان کرد: آموزش‌های لازم به جامعه عشایری استان همزمان با سایر گروه‌ها با همکاری امور عشایر استان بوشهر ارائه شده است.

استان بوشهر دارای پنج هزار و 200 خانوار عشایری با ۳۱ هزار نفر جمعیت است که ۷ ماه از سال (مهر تا فروردین) را در استان و مابقی ایام سال را خارج از استان از جمله مناطق ییلاقی استان های فارس و اصفهان سپری می کنند.

 

  • تاریخ درج خبر : شنبه ٢ فروردين ١٣٩٩ - ١٤:٢٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: