نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر خوزستان خبر داد:

تعویق دو ماهه کوچ در خوزستان برای پیشگیری از کرونا

مدیرکل امور عشایر خوزستان از به تعویق افتادن کوچ بهاره عشایر استان تا پایان اردیبهشت ماه سال 99 خبر داد و گفت: امسال با توجه به شرایط بوجود آمده در زمینه کروناویروس، تصمیم گرفته شد تا کوچ عشایر حدود 2 ماه به تعویق بیفتد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، علی‌رحم کریمی اظهار کرد: بر اساس تقویم کوچ، خروج عشایر از مراتع استان نیمه اول فروردین ماه است که پیشگیری از کرونا و پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی در زمینه بارش‌های سنگین، علت تاخیر در کوچ  عشایر خوزستان است.

وی افزود: با توجه به پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی که اعلام شده در فصل بهار باران‌های سیل‌آسایی را در خوزستان شاهد خواهیم بود که این مساله نیز از دلایل تعویق کوچ عشایر است.

مدیرکل امور عشایر خوزستان بیان کرد: براساس تصمیمات اتخاذشده و هماهنگی انجام‌شده سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور و ستاد ملی کرونا، عشایر مستقر در مناطق قشلاقی خوزستان تا پایان اردیبهشت ماه باید در همان مناطق خود استقرار داشته باشند.

کریمی عنوان کرد: در این زمینه زمان استفاده از مراتع در مناطق قشلاقی بیشتر شده است تا عشایر بتوانند مدت زمان بیشتری را در مراتع استان بمانند.

مدیرکل امور عشایر خوزستان یادآور شد: براساس آنچه تا کنون تصمیم‌گیری شده، عشایر تا پایان اردیبهشت‌ماه در استان حضور خواهند داشت و کوچ نمی‌کنند اما برای پس از آن هنوز تصمیمی اتخاذ نشده است.

وی ادامه داد: با توجه به شرایطی که کروناویروس به وجود آورده نمی‌توان پیش‌بینی کرد که چه شرایطی برای کوچ بهاره بوجود خواهد آمد اما اگر شرایطی به وجود بیاید که عشایر نتوانند کوچ کنند، قطعا وضعیت بسیار دشوار خواهد شد.

کریمی با بیان اینکه تا کنون گزارشی در خصوص ابتلای عشایر به ویروس کرونا دریافت نکرده‌ایم، خاطرنشان‌کرد: در زمینه بهداشت عشایر و مقابله با ویروس کرونا، کار گندزدایی محل استقرار عشایر مرتبا در حال انجام است.

 

  • تاریخ درج خبر : پنج شنبه ٢٩ اسفند ١٣٩٨ - ١٢:٢٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: